w

Eko-rodzinni

Warto przekazać ten przykład dzieciom i zapewnić im szczęśliwe i naturalne środowisko.

            Jeśli otoczymy nasze dziecko wyrobami ekologicznymi, pozbawionymi sztucznych dodatków, barwników i konserwantów, stworzymy mu szansę na zdrowy rozwój, niwelując ryzyko wielu chorób i alergii. Nie trzeba radykalnie zmieniać stylu życia całej rodziny, wystarczy wprowadzić kilka drobnych zmian w codziennym życiu.

EKO-ELEGANCJA

            Zacznijmy od garderoby. Kupując ubranka dla dzieci, warto zwrócić uwagę, czy są uszyte z bawełny organicznej, czyli tej pochodzącej z upraw wolnych od pestycydów i  chemikaliów. Tego typu bawełna  jest naturalnie barwiona, bez użycia sztucznych substancji barwiących. Ubrania z tworzyw ekologicznych są bezpieczne dla wrażliwej skóry dziecka, nie powodują uczuleń, ich jakość jest o wiele wyższa, więc gdy jeden maluch wyrośnie, mogą je nosić inne dzieci. Prawdziwym eko-hitem wśród mam, które dbają o środowisko naturalne jest eko-szafing – świetny sposób na pozbycie się ubrań, z których wyrosły już pociechy. Niepotrzebne ciuszki po prostu wymienia się na inne ubrania, które na spotkanie przynoszą  mamy. Eko-szafing to pomysł skazany na sukces, okazja do spotkania towarzyskiego, oddania niepotrzebnych ubrań i zdobycia nowych bez konieczności wydawania pieniędzy. Oczywiście ważne jest, by rzeczy były dobrej jakości i najlepiej uszyte z ekologicznych materiałów.

BEZPIECZNE PRZYTULANKI

            Zabawki, pluszaki, przytulanki – dzieci uwielbiają je dotykać, przytulać, spać z nimi, to nieodzowni towarzysze beztroskiego dzieciństwa. Zadbajmy o to, by dzieciaki bawiły się zabawkami ekologicznymi, które są w pełni bezpieczne i wspierają rozwój malucha. Zabawki te wykonane są z surowców odnawialnych, nadają się do recyclingu, ich żywot nie kończy się na wysypisku śmieci. Coraz więcej producentów zabawek oferuje produkty ekologiczne, wykonane ręcznie. Duńska projektantka Anne Claire Petit zaprojektowała kolekcję zwierzątek, zrobionych  na szydełku w 100 % procentach z ekologicznej bawełny. Oryginalne wzory i kolory pluszaków (słonie, króliczki, misie) wzbudzą ciekawość maluchów, które dopiero uczą się rozpoznawać barwy oraz kształty. Przytulanki są miękkie w dotyku, lekkie i można je prać w temperaturze 30 stopni.

            Nauka jazdy na rowerze to chwile, które pamiętamy przez całe życie, dla dziecka to przede wszystkim pierwsza dawka samodzielności.  Również w tym przypadku można dokonać mądrego wyboru i podarować dziecku rowerek ekologiczny, który będzie rósł razem z nim. Dobrym przykładem jest rowerek Wishbone – idealnie dopasowuje się do etapu rozwoju malucha. Bardzo dobrze służy rocznemu  dziecku, dwulatkowi, trzylatkowi, czterolatkowi oraz pięciolatkowi. Najmłodsze pociechy mogą zacząć bezpiecznie naukę jazdy na trójkołowym rowerku. Gdy maluch podrośnie, dodatkowe koło można zdemontować.  A  gdy mały rowerzysta skończy  4,5 lat, wystarczy obrócić ramę, by przystosować rowerek do wzrostu dziecka. Każdy rowerek Wishbone został zrobiony z drewna rosnącego na plantacjach ekologicznych.

EKO-KUCHNIA TO NIE TYLKO ZDROWA ŻYWNOŚĆ

            Żywność nieprzetworzona chemicznie coraz częściej gości na naszych stołach, unikamy konserwantów, sztucznych barwników, nadmiaru soli i niezdrowego tłuszczu, by chronić zdrowie własne i naszych dzieci. W trosce o zdrowie rodziny warto zrobić kolejny krok do przodu i serwować posiłki w naczyniach wyprodukowanych z materiału, bezpiecznego dla dzieci i środowiska. Na naszym rynku są już dostępne produkty  pochodzące w 100% z recyclingu, wysokiej klasy plastiku (polipropylen).

Kupując naczynia, zwróć uwagę, czy nie zawierają one BPA, ftalanów, PCV, ani ołowiu. Co się kryje za tymi tajemniczymi nazwami? BPA to związek chemiczny używany do produkcji plastiku i żywic, często stosowany w produkcji butelek dla dzieci, talerzyków, kubeczków oraz elementów smoczków, wielu ekspertów uważa, że BPA może powodować wady wrodzone, przedwczesne dojrzewanie dzieci, a nawet zwiększone ryzyko zachorowania na chorobę nowotworową. Równie niebezpieczne są substancje zwane ftalanani, badania naukowe potwierdziły negatywny wpływ tych związków na produkcję testosteronu – w Wielkiej Brytania zakazano stosowania kilku rodzajów tych substancji. Duży wybór naczyń, zrobionych z materiałów wolnych od szkodliwych chemikaliów oferuje firma Smiling Planet. Talerze, kubki, miseczki o oryginalnych wzorach rozweselą kuchnie.

            Bycie eko-rodzicem wcale nie musi być kłopotliwym wyzwaniem. Produkty ekologiczne takie jak: ubranka, nosidełka, śliniaczki, zabawki, a nawet talerze można kupić bez wychodzenia z domu, zamawiając je przez internet w sklepie www.coocoo.pl.  Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Ziemi produkty firmy Smiling Planet, marki zaangażowanej społecznie, działającej na rzecz ochrony środowiska, są dostępne w promocyjnych cenach.         
 

Załączniki

Avatar photo

Napisane przez sisu

Windows Phone 7 – bezpłatne warsztaty BizTech

Serwetka w kształcie lilii wodnej