w

Dzień Dziecka na Lotnisku Chopina

W ogólnodostępnej strefie C Terminalu A na Lotniska Chopina w Warszawie już od 10:00 będą czekać na dzieci liczne atrakcje przygotowane z okazji ich święta. Wesoły klaun, który pojawi się przy placach zabaw tzw. placykach Fryderyki, zadba o uśmiech i wręczy upominki.

W Dniu Dziecka każdy chętny będzie mógł poczuć się pilotem i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie w czapce-pilotce, a także wziąć udział w przygotowanych na tę okazję konkursach edukacyjnych i w ich trakcie nauczyć się pakować walizkę i rozpoznawać rzeczy, których nie można przewozić w bagażu podręcznym. Podczas specjalnego konkursu polegającego na odnajdywaniu miast na tablicy odlotów dzieci dowiedzą się także dokąd mogą polecieć z Lotniska Chopina.

Najmłodsi pasażerowie będą także mogli wykazać się zdolnościami plastycznymi i kolorować obrazki związane z lotnictwem. Między 10:00 a 14:00 do dyspozycji najmłodszych będą pracownicy Lotniska Chopina, którzy zdradzą ciekawostki związane z pracą w największym porcie lotniczym w kraju i odpowiedzą na wszystkie pytania małych pasażerów. Na wszystkich przechadzających się po Terminalu A w Dniu Dziecka, będą czekać animatorzy w stroju słonicy Fryderyki, ulubienicy warszawskiego lotniska, zaopatrzeni w słodkie upominki.

– Mamy nadzieję, że atrakcje przygotowane dla dzieci z okazji ich święta będą dla nich okazją do dobrej zabawy, ale także zaowocują nową wiedzą na temat warszawskiego lotniska i bezpieczeństwa podróży lotniczej – mówi Radosław Żuk, dyrektor Biura Public Relations Lotniska Chopina.

Dla szkół sąsiadujących bezpośrednio z portem Urząd Celny znajdujący się na lotnisku przygotował wycieczkę, w trakcie której dzieci zobaczą jak działa prześwietlanie bagażu. Najmłodsi pasażerowie spotkają się z psami pracującymi na lotnisku i wezmą udział w lekcji o zagrożonych gatunkach zwierząt. Lotnisko Chopina oferuje dzieciom atrakcje nie tylko w dniu ich święta.

Wszystkie informacje nt. udogodnień dla najmłodszych można znaleźć na stronie internetowej www.lotnisko-chopina.pl oraz w Rozkładzie Lotów dystrybuowanym na lotnisku.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Ostatni dzwonek – zapisy na szkolenia Brave Volunteer!

W kwestii bezpieczeństwa brak miejsca na kompromisy