w

Czerwiec: 4,1 proc. więcej pasażerów na Lotnisku Chopina

Według wstępnych danych, łącznie w ciągu sześciu miesięcy 2011 r. na lotnisku obsłużonych zostało 4,28 mln pasażerów – o 9,3 proc. więcej niż w tym samym okresie ubiegłego roku. Ciągle nie udało się jednak pobić rekordu z 2008 r. kiedy to w ciągu sześciu miesięcy z lotniska skorzystało ponad 4,5 mln pasażerów.

Nadal bardzo wysoki wzrost notowany jest w ruchu krajowym. Od początku roku obsłużono w tym segmencie 508 tys. osób (o 25,5 proc. więcej niż w pierwszym półroczu 2010 r.). W ruchu międzynarodowym od początku roku odprawiono 3,77 mln osób (wzrost o 7,4 proc.).

Liczba operacji lotniczych ogółem zmniejszyła się w porównaniu do ubiegłego roku o 2,4 proc. i wyniosła w czerwcu 12,7 tys.

Lotnisko Chopina jest największym portem lotniczym w Polsce. Obsługuje ruch rozkładowy, czarterowy oraz cargo. W 2010 r. z usług lotniska skorzystało ponad 8,7 miliona pasażerów czyli blisko 43 proc. całkowitego ruchu pasażerskiego w Polsce. W ciągu roku na Lotnisku Chopina wykonywanych jest prawie 140 tys. operacji lotniczych.

Avatar photo

Napisane przez Przemyslaw Przybylski

Libet z tytułem Solidnego Pracodawcy

Infovide-Matrix zakończyło analizę projektów w ramach 7 Osi PO IG