w

Co warto wiedzieć przy wyborze okien

W ofertach producentów okien podawane są różne i liczne współczynniki, których nadmiar powoduje po prostu chaos informacyjny. Na co więc trzeba zwrócić uwagę dokonując wyboru i zakupu okien. Istotnym niewątpliwie elementem jest cena, ale także: materiał użyty do produkcji, rodzaj profilu okiennego, współczynnik przenikania ciepła U czy nawet opakowanie i zabezpieczenie na czas transportu.

Firmą oferującą okna spełniające nawet wymagania najwybredniejszych klientów jest salon firmowy Urzędowski. Prezentowane przez firmę okna powstają w wyniku selekcji najlepszej jakości drzewa, połączonej z usunięciem wszelkich wad anatomicznych. Posiadają też zwiększoną trwałość powłoki lakierniczej. Zastosowanie nowoczesnej i sprawdzonej technologii zapewnia natomiast maksymalne zminimalizowanie naprężeń wewnętrznych w drewnie. Istotne jest, aby okna charakteryzowały się idealną szczelnością i równomiernym dociskiem skrzydła do ościeżnicy, nawet po wielu latach użytkowania. Dzięki natomiast, niskiemu współczynnikowi przenikania ciepła wybrane przez nas okna pozwolą zaoszczędzić nie tylko energię potrzebną do ogrzewania ale także pieniądze. Okna powinny posiadać również stabilną konstrukcję ościeżnicy ze stałym słupkiem. Jest ona wtedy mniej podatna na odkształcenia niż w przypadku rozwiązania ze słupkiem ruchomym.

Okna, spełniające te wymagania oferuje swoim klientom m.in. firma Urzędowski z Poznania. Proponowane przez firmę okna to także pewność co do jakości użytej do produkcji tarcicy. Mimo powłoki lakierniczej widać bowiem, czy drewno użyte do wytworzenia okna nie posiada żadnych wad, jak np. sęki. Okna proponowane przez salon Urzędowskiego to jakość, której można być pewnym również w trakcie transportu do klienta.

Przy kupnie okien ważne jest aby precyzyjnie określić przedmiot zamówienia, ponieważ tylko wtedy będzie można wybrać ofertę najciekawszą. W proponowanych przez producentów okien ofertach często, oprócz współczynnika przenikania ciepła podawane są też: współczynnik infiltracji powietrza czy wartość różnicy ciśnień. Są to, obok ceny bardzo ważne informacje, które przy wyborze okien warto uwzględnić.

Autor: Katarzyna Trzcielińska.

BitDefender mianuje Alejandra Musgrove na stanowisko Prezesa obszaru Ameryk

Czy można polubić odkurzanie?