w

A po lekcjach? …Akademia Astor!

W trwających 40 godzin lekcyjnych warsztatach technicznych z programowania sterowników PLC udział wzięło 15 uczniów. Zajęcia przeprowadzone były na 8 stanowiskach laboratoryjnych GE Intelligent Platforms składających się ze sterowników VersaMax z symulatorem wejść dyskretnych. Stanowiska te zostały udostępnione przez firmę ASTOR na potrzeby szkolenia. Uczniowie technikum Zespołu Szkół w Dobczycach mieli możliwość zapoznania się z nowoczesnymi rozwiązaniami, które na co dzień wykorzystywane są w przemyśle.

Łukasz Mąka, trener Akademii ASTOR opowiada:„Kurs, który odbywał się popołudniami i w 2 kolejne soboty maja, został bardzo pozytywnie odebrany przez uczestników. Z moich obserwacji wynika, że takie szkolenia są szczególnie przydatne dla uczniów ostatnich klas techników, przed którymi stoi decyzja o wyborze kierunku studiów. Wielu kursantów, co mnie bardzo cieszy, zaczęło poważnie brać pod uwagę dalszą edukację w kierunku automatyki.”

Małgorzata Rammel, Regionalny Koordynator Akademii ASTOR, podsumowuje:„To już kolejne szkolenie, które Akademia ASTOR przeprowadziła w ramach projektów współfinansowanych ze środków unijnych, dla uczniów szkół średnich. Specjalistyczne kursy finansowane z budżetu Unii Europejskiej są szansą rozwoju dla młodzieży i dla firm szkoleniowych.Mamy nadzieję, że najbliższe lata przyniosą jeszcze wiele podobnych przedsięwzięć.”

Avatar photo

Napisane przez OmniPro

Dni Torunia – Otwórz się na miasto

Tytuł Mieszkaniowa Marka Roku 2011 dla Północ Nieruchomości