w , , ,

7. edycja Posnania Bike Parade

22 czerwca odbyła się 7. edycja Posnania Bike Parade. W tym roku odnotowano rekordową liczbę zapisów – blisko 1000, co czyni ją największą w historii tego  przedsięwzięcia.

Posnania Bike Parade to cykliczne wydarzenie skierowane do lokalnej społeczności, promujące kulturę rowerową. To parada , która zrzesza entuzjastów sportu i zapewnia uczestnikom dodatkowe atrakcje. W tym roku wydarzeniu towarzyszyły dziecięce  zawody rowerkowe, których organizatorem był Głos Wielkopolski. Na 7. edycję Posnania Bike Parade zapisała się rekordowa liczba uczestników. 

Trasa parady została zaplanowana z myślą o uczestnikach w różnym wieku i zróżnicowanym stopniu sprawności fizycznej. Rowerzyści mieli do pokonania 7 kilometrów w formie pętli wiodącej wokół Jeziora Maltańskiego, ze startem i metą na Plazie przy Posnanii. 

Organizacja wydarzenia

Wydarzenie zostało objęte patronatem Urzędu Miasta Poznania. Parada odbyła się przy wsparciu licznych partnerów, oraz najemców Posnanii, którzy ufundowali gadżety do pakietów startowych dla uczestników oraz nagrody w konkursach. Posnanię wsparli: Green Bike, Rosenthal, Komputronik, Motimed, Czas na herbatę, Lee Cooper, PitBull West Coast, Wojas, Yes, Fielmann, Venezia, Kuchnie Świata, Ecco, Salad Story, Intersport oraz Apartamenty Green Bike Resort. Od strony sportowej swojego wsparcia udzieliła Akademia Wychowania Fizycznego oraz Poznań Rowerową Stolicą Polski – grupa miłośników rowerów, która za pośrednictwem dedykowanej aplikacji zbiera kilometry dla Poznania w rywalizacji o tytuł rowerowej stolicy Polski. 7. edycja Posnania Bike Parade została też objęta patronatem medialnym Głosu Wielkopolskiego, Radia Eska oraz portalu Poznań Nasze Miasto. 

Mimo wyzwań pogodowych, tegoroczna edycja zakończyła się w sukcesem, który osiągnęliśmy dzięki współpracy z najemcami, patronami i sponsorami wydarzenia. Łącząc nasze zaangażowanie mogliśmy rozszerzyć aktywności i atrakcje dla klientów.– mówi Agnieszka Juszkis, dyrektorka marketingu Posnanii. Parada przyniosła mnóstwo radości zarówno stałym uczestnikom, którzy dumnie prezentowali koszulki z poprzednich edycji, jak i nowicjuszom. 

Więcej niż parada rowerowa

Posnania Bike Parade to nie tylko rowerowy przejazd ulicami miasta, ale istotne wydarzenie wpisujące się w szersze spektrum działań z zakresu promocji środków  zrównoważonego transportu. Działania te są elementem realizowanej przez Apsys, zarządcę Posnanii, strategii ESG. 

Od początku na terenie Posnanii dostępne są zadaszone parkingi, a także monitorowane stanowiska do przypięcia roweru na parkingu podziemnym. Ten ostatni punkt usytuowany jest w pobliżu nieodpłatnej szatni dla rowerzystów, wyposażonej w zamykane szafki oraz suszarki do odzieży i włosów. Korzystający z parkingu podziemnego mogą nieodpłatnie wypożyczyć także zapięcie do swojego jednośladu. W Posnanii znajdują się również dwie samoobsługowe stacje naprawy rowerów, wyposażone w niezbędne narzędzia. Te rozwiązania znacząco ułatwiają codzienne korzystanie z roweru jako ekologicznego środka transportu. 

Napisane przez PR_cheersstories

Posnania – wrażliwość MAMy w DNA

Polacy mogą podróżować do Chin bez wizy, ale powinni mieć większą wiedzę na temat chińskiej kultury i feng shui