w

Zielona Lutynia już prawie pod dachem

W Lutyni pod Wrocławiem trwa budowa nowego osiedla wrocławskiego dewelopera WPBM „Mój Dom” S.A. – Zielona Lutynia. Kompleks składający się z ośmiu niskich, trzykondygnacyjnych budynków oraz przestrzeni wspólnych z bujną roślinnością oraz miejscem do wypoczynku, osiągnął już stan surowy zamknięty. Planowany termin zakończenia prac I etapu to 31.05.2023 roku. 

Nowe osiedle jest wykonane w technologii prefabrykowanej oraz uzupełniająco w tradycyjnej – mieszanej: żelbetowo-murowanej. Jak przekonuje przedstawiciel dewelopera, jest to obecnie jeden z najbardziej przyszłościowych kierunków budownictwa, gdyż umożliwia znaczące skrócenie czasu realizacji inwestycji, gwarantuje wysoką jakość wykonania i co istotne, ma zdecydowanie mniejszy wpływ na środowisko. 

Trwają zaawansowane prace przy budowie nowego osiedla w Lutyni. Zarówno w przypadku pierwszego, jak i drugiego etapu inwestycji osiągnęliśmy już stan surowy zamknięty. Wykonawca wstawił już okna, nieruchomość została w 80% zadaszona. Równolegle prowadzone są prace związane z montażem instalacji elektrycznej oraz wodno-kanalizacyjnej – tłumaczy Jakub Orski, specjalista ds. sprzedaży WPBM „Mój Dom” S.A. Jak dodaje: – Trwają także prace związane z zagospodarowaniem przyległego terenu – części wspólnych. 

Za projekt osiedla odpowiada Dziewoński, Łukaszewicz – Architekci. Generalnym Wykonawcą jest firma WPBM „MÓJ DOM” S.A.

Napisane przez Publicon_PR

Zespół stresu postpandemicznego – Nowa choroba XXI wieku?

Jakie znaczenie w Twoim środowisku pracy ma to, ile masz lat?