w

Zabezpiecz firmę przed kradzieżą danych

Każda skomputeryzowana firma z dostępem do Internetu narażona jest na niebezpieczeństwo wycieku danych. Używanie przypadkowych programów komputerowych do zabezpieczania poufnych informacji w przedsiębiorstwach, które obracają dużymi kwotami pieniężnymi lub przechowują bardzo cenne dane staje się bardzo ryzykowne. Do wyboru i konfiguracji oprogramowania zabezpieczającego dane firmowe należy podchodzić z dużą rozwagą. Brak doświadczenia i umiejętności osób administrujących siecią może narazić firmy na utratę cennych informacji i ogromne straty.

Czołowi producenci płatnych programów antywirusowych i antyszpiegowskich wychodzą naprzeciw potrzebom przedsiębiorców i tworzą produkty przeznaczone specjalnie dla firm. To, co odróżnia te programy zabezpieczające, to łatwość ich obsługi i możliwość zarządzania ochroną wielu komputerów z jednego miejsca. Dzięki temu systemem może administrować osoba, która nie posiada specjalistycznych umiejętności i nie dysponuje dużą ilością czasu.

Wersje dla firm pozwalają z jednego komputera zarządzać bezpieczeństwem wszystkich procesów zachodzących wewnątrz firmowej sieci. Oprócz podstawowej funkcjonalności płatnych pakietów, dają możliwość bezpiecznego przechowywania i transportu danych wewnątrz przedsiębiorstwa, pozostawiając je niedostępnymi dla osób spoza niej – mówi Krzysztof Żak, właściciel sklepu internetowego z oprogramowaniem komputerowym Omegasoft.pl.

Dodatkową zaletą programów dla firm jest możliwość centralnego ograniczenia dostępu do określonych miejsc w sieci, jak serwisy z filmami, grami online i innymi niebezpiecznymi lub nielegalnymi treściami.

Przedsiębiorca decydujący się na odpowiednie oprogramowanie zabezpieczające może liczyć na skuteczną ochronę posiadanych informacji. Ich utrata niejednokrotnie mogłaby oznaczać dla firmy ogromne straty finansowe lub problemy z prawem.

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Gdańsk i Wrocław przeciwko wykluczeniu w Internecie

Policz, ile Cię będzie kosztować drukarka