w

Z Piastowa szybciej niż z Bemowa do centrum Warszawy

Lokalizacja, lokalizacja i …

Lokalizacja zawsze leży u podstaw decyzji zakupowych osób poszukujących mieszkań. Specjaliści w branży również podkreślają decydujący walor tego czynnika. Z badań przeprowadzonych przez Pentor Research International i Murator EXPO podczas ubiegłorocznych targów mieszkaniowych wynika, że dla ponad 24 proc. planujących zakup lokum zlokalizowanie inwestycji ma najistotniejsze znaczenie. Nieco lepszy wynik (25, 5 proc.) osiągnęła tylko cena metra kwadratowego mieszkania. Lokalizacja postrzegana jest przez potencjalnych nabywców przede wszystkim przez pryzmat dostępności komunikacyjnej lokalu, możliwości dojazdu do centrum miasta środkami transportu miejskiego, a także czasu potrzebnego do pokonania tego dystansu.  

Warszawski i poza warszawski adres

Poszukujący mieszkań w Warszawie często nie mają wystarczającej wiedzy na temat ograniczeń komunikacyjnych i czasu, jaki będzie zajmował dojazd z ościennych dzielnic Warszawy do centrum miasta. Obiegowa opinia na temat lokalizacji zastępuje w wielu wypadkach rzetelne i sprawdzone informacje o realnych możliwościach dojazdu z określonego rejonu miasta do centralnych punktów Warszawy.
Analiza czasu dojazdu do Dworca Centralnego w różnych warszawskich lokalizacji może dać zaskakujący wynik. Okazuje się, że czasem można dojechać do Śródmieścia szybciej z miasta położonego pod Warszawą. Nie bez przyczyny kupujący mieszkania w Warszawie stawiają głównie na te miejsca, które są położone opodal linii metra, bo tylko ten środek komunikacji gwarantuje krótki i bezproblemowy dojazd.  

Sprawdzamy czas podróży do centrum

Lokalizacja    Odległość do Dworca Centralnego    Środek transportu    Czas przejazdu
Piastów    12 km    Szybka Kolej Miejska    18 min
Gocław    9 km    Autobus 517    25 min
Bemowo    9 km    Autobus 507    30 min
Ząbki    13 km    Autobus 145 + 521    40 min
Białołęka    14 km    Autobus 510    40 min
Wilanów    13 km    Autobus 519    40 min
Piaseczno    18 km    Autobus 707 + metro    50 min

Aby sprawdzić czas potrzebny na dojazd do centrum Warszawy wybraliśmy kilka stołecznych lokalizacji, m.in.: Bemowo, Tarchomin, Wilanów i Gocław oraz lokalizacje podwarszawskie: Ząbki, Piaseczno i Piastów. Analiza czasu podróży środkami komunikacji miejskiej z tych miejsc do Dworca Centralnego pokazuje, że najszybciej taki dystans pokonają mieszkańcy Piastowa, a nie osoby zamieszkujące w Warszawie. Jest to możliwe dzięki Szybkiej Kolei Miejskiej przebiegającej przez Piastów, który od stacji Warszawa Śródmieście dzieli zaledwie 5 przystanków. Okazuje się, że mieszkańcy Piastowa paradoksalnie mają większe możliwości komunikacyjne i szybciej mogą dojechać do centrum niż niejeden mieszkaniec stolicy.  

Kilkunastominutowy czas dojazdu z Piastowa do centrum Warszawy to znacznie krótszy czas dojazdu do pracy niż ten, który podaje w swoim  raporcie firma Regus. Według jej analiz w Warszawie średni czas podróży do miejsca pracy wynosi 34 minuty. Przedstawione powyżej zestawienie pozwala postawić tezę, że często taki czas dojazdu nie jest łatwy do osiągnięcia nawet z warszawskich lokalizacji.

Deweloperzy dostrzegają zalety SKM

O tym, że z podwarszawskich lokalizacji łatwiej dojechać do centrum Warszawy doskonale wiedzą deweloperzy działający na podwarszawskich rynkach. W Piastowie swoją inwestycję prowadzi firma BARC Warszawa S.A. Nie bez powodu Rezydencja Kościuszki, którą tworzą dwie kameralne kamienice okalające imponujący dziedziniec, położona jest w odległości zaledwie 300 m. od stacji SKM. – Nasi klienci poza jakością mieszkań, doceniają głównie położenie inwestycji tuż obok kolejki SKM. Świetna dostępność komunikacyjna, rozbudowana infrastruktura oświatowa, usługowo-handlowa i rekreacyjna tego niewielkiego miasta powoduje duże zainteresowanie osiedlaniem się w Piastowie. Szczególnie, że ceny mieszkań są tu znacznie niższe niż w Warszawie – mówi Wojciech Stisz, Specjalista ds. marketingu i sprzedaży w BARC Warszawa S.A.

Więcej na: www.barc.com.pl
Biuro sprzedaży BARC Warszawa S.A.
ul. Świętojerska 5/7, 00-236 Warszawa (Budynek Instytutu Wzornictwa Przemysłowego)

o BARC Warszawa S.A.

BARC jest jedną z najbardziej doświadczonych firm deweloperskich na rynku warszawskim. Istnieje od 1995 roku i zrealizował takie inwestycje jak: Nadbudowa Ministerstwa Sprawiedliwości, dwa biurowce w centrum Warszawy, Osiedle Domków Jednorodzinnych „ Słoneczna Polana" w Magdalence, Osiedla mieszkaniowe: „Narwik" na Bemowie , „Rodzina Połanieckich" w Chomiczówce, „Osiedle Pod Dębami" na Białołęce, Rezydencje: „Przy Ratuszu" na Bemowie i „Orzeszkowej" w Piastowie, „Rezydencja Kościuszki” w Piastowie i osiedle Przytulne w Wawrze, gdzie oferuje domy.

Inwestorowi zaufało już ponad 5 tys. osób, wybierając mieszkania i domy przez niego wybudowane.  Jako jedna z niewielu firm deweloperskich BARC przekazuje klucze do mieszkań przy podpisywaniu aktu notarialnego, który przenosi prawa własności na kupującego.

Dodatkowe informacje:

PRESTIGE PUBLIC RELATIONS
[email protected]
tel. 022 620 28 29
www.prestigepr.pl  

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Google Chromebook – nowe wyzwanie dla ochrony danych

Anna Herman dołączyła do SMI