w

XX Międzynarodowy Konkurs Winiarski VINOFORUM 2011 po raz pierwszy w Polsce

Międzynarodowy konkursu winiarski VINOFORUM narodził się przed dwudziestu laty, a jego inicjatorami byli: Jože Protner, jeden z najlepszych słoweńskich winiarzy, a zarazem znany polityk, minister rolnictwa w pierwszym rządzie niepodległej Słowenii oraz profesor Fedor Malík, znany słowacki enolog, wykładowca uniwersytecki i autor wielu książek popularyzujących wiedzę o winie i jego kulturze.

Od tamtej pory konkurs był organizowany co roku w innym miejscu, w takich krajach, jak Austria, Chorwacja, Czechy, Słowacja i Słowenia, stając się jedną z największych i najbardziej prestiżowych takich imprez organizowanych w naszej części Europy. Poprzednia, 19. edycja konkursu VINOFORUM 2010 odbyła się w Ostrawie – międzynarodowe jury, składające się z uznanych degustatorów i ekspertów winiarskich z Chorwacji, Czech, Holandii, Izraela, Niemiec, Polski, RPA, Słowacji, Słowenii i Wielkiej Brytanii oceniało 476 win pochodzących z czterech kontynentów, przyznając 156 medali.

Przed dwoma laty, podczas 18. edycji konkursu VINOFORUM 2009 w słowackim Trenczynie zadebiutowały na tak prestiżowej, międzynarodowej arenie wina z polskich winnic. Polskie wina pozytywnie zaskoczyły wtedy zagranicznych degustatorów i po raz pierwszy w swojej historii zdobyły międzynarodowe medale i wyróżnienia. Wówczas też organizatorzy zadecydowali, że jubileuszowy, XX. międzynarodowy konkurs winiarski VINOFORUM 2011 odbędzie się w Polsce, co ma być symbolicznym potwierdzeniem naszej przynależności do rodziny środkowoeuropejskich krajów winiarskich.

Organizatorami wydarzenia jest Polski Instytut Wina i Winorośli, będący ośrodkiem wspierającym rozwój profesjonalnych upraw winorośli i produkcji win gronowych w Polsce, Narodowe Centrum Wina Republiki Czeskiej z siedzibą w Valticach, miastem w rejonie zwanym „perłą południowych Moraw”, Słowacki Uniwersytet Techniczny w Bratysławie, a także Burmistrz Miasta Krynicy-Zdrój.

Oferujemy atrakcyne pakiety reklamowe.

Zapraszamy do wspołpracy !!!

kontakt: Jacek Sokołowski

mail:[email protected]

tel.661-21-21-21

www.vinoforum.pl – www.proalliance.pl

Avatar photo

Napisane przez ProAlliance

Pokolenie, które goniło czas – nowa publikacja Wyższej Szkoły Europejskiej

Kobiety biorą biznes we własne ręce