w

Wyjazd w wersji slow – czy Polacy pokochali wakacje na odludziu?

Zwyczaje wakacyjne zmieniły się w ciągu ostatnich kliku lat. Podczas pandemii z wiadomych względów triumfy święciły miejsca z dala od wszystkiego i wszystkich, ale moda na odludzie zaczęła się tak naprawdę dużo wcześniej. Dlaczego coraz bardziej chcemy odpoczywać w ciszy i spokoju i czy da się to połączyć z wysoką jakością obiektu i obsługi? 

Powrót do natury ratunkiem dla psychiki

Praca, codzienne obowiązki, wieczna pogoń, niestabilna sytuacja na świecie, docierające do nas codziennie setki informacji, wszystko to potęguje narastający stres. Nie pomaga spędzanie większości doby w zamknięciu, przy sztucznym świetle z oczami w monitorach. Okazuje się, że aby przerwać to błędne koło i walczyć z plagą naszych czasów czyli stresem, musimy wrócić do natury, praktykować wyciszenie, odciąć się wręcz od hałasu cywilizacji.

Od lat w Japonii praktykuje się kąpiele leśne, co daje zbawienne skutki dla naszych nerwów. Okazuje się, że Polacy także pragną odpoczywać inaczej, nie zawsze w wielkich i zatłoczonych kurortach, zwłaszcza po doświadczeniach pandemii.

Prawdą jest, że w ostatnich latach nasze zwyczaje wyjazdowe bardzo się zmieniły. Ja od 14 lat zajmując się branżą hotelarską widzę, że teraz Polacy są bardzo świadomi i wiedzą czego chcą. Trendem jaki na pewno można wskazać jest chęć odpoczynku z dala od miasta w zupełnym połączeniu z naturą, ale jednak z obsługą na poziomie wielogwiazdkowego hotelu. I oczywiście da się to połączyć wybierając obiekty usytuowane w sąsiedztwie najpiękniejszych okoliczności przyrody. Tam zapewnione będziemy mieli wszelkie wygody i tak potrzebne nam wszystkim wyciszenie wśród natury – mówi Tomasz Kunstler, właściciel Aspen Prime Bike&Ski Resort.

Co oznacza wyjazd w wersji slow?

Już kilkanaście lat temu wśród Polaków stały się modne wyjazdy na agroturystykę, czyli już wtedy widoczna stała się chęć pobytu na wsi, odpoczynku na łonie natury, może powrotu do dzieciństwa.

Takie „ciągnięcie nas” do natury jest całkowicie normalne. Teraz kiedy tak wiele mówi się o kondycji psychicznej, work-life balance, w końcu zdaliśmy sobie sprawę, że mamy pełne prawo do odpoczynku. W Aspen Prime praktykujemy pobyt w wersji slow. Goście mogą liczyć na to, że do dyspozycji będą mieli ogromne tereny zielone u podnóża Gór Opawskich, w tym lasy, co jest kluczowe jeśli chodzi o ukojenie nerwów. Uprawiać mogą turystykę pieszą i rowerową, zimą narciarstwo. W resorcie czeka na nich odpoczynek w SPA, kąpiel w basenie z oszałamiającym widokiem na góry, zajęcia z jogi i doskonała kuchnia śródziemnomorska połączona z regionalnymi produktami. Chodzi o kompleksowy wypoczynek z dala od miasta, wyciszenie się i naładowanie baterii. Uważam, że tworzenie tego typu miejsc jest bardzo potrzebne, co z resztą widać po wyborach Polaków – dodaje Tomasz Kunstler.

Wypoczynek weekendowy czy wakacyjny w pięknym hotelu z dala od miasta to wyjście dla osób pragnących połączenia z naturą ale też wymagających najwyższej obsługi, dlatego warto korzystać z obiektów, które takie usług oferują.

Aspen Prime Ski&Bike Resort – znajduje się w Podlesiu w gminie Głuchołazy, malowniczo położonym zakątku u podnóża Gór Opawskich z trzech stron otoczonym granicą państwa z Czechami Dzięki temu jest idealnym miejscem, w którym można osiągnąć równowagę ducha i ciała wypoczywając z najbliższymi i aktywnie spędzając czas uprawiając turystykę pieszą, sporty rowerowe i zimowe oraz korzystając z wielu stref relaksu na terenie resortu jak i w jego otoczeniu, korzystając z blisko 8000 m2 terenu przeznaczonego do rekreacji. Jest to miejsce stworzone dla Gości poszukujących ciszy, spokoju i wytchnienia od spraw dnia codziennego. Obiekt zaprasza do restauracji BOSQA ze śródziemnomorskim menu a’la carte w stylu Mare e Monti gdzie tradycyjną kuchnię śródziemnomorską łączy się z najwyższej jakości produktami regionalnymi. Aspen Prime wychodzi także naprzeciw miłośnikom wina, gdyż w Lobby&Wine Bar oferuje specjalną selekcję win z całego świata, wybraną przez certyfikowanego sommeliera.

Obiekt posiada także ofertę dla biznesu dostosowywaną indywidualnie.

https://www.aspenprime.pl/

Kontakt dla mediów: Aleksandra Karwacka 669 507 492 [email protected]

Napisane przez mariaaa

Mistrzyni tenisa – Caroline Woźniacki, w ramach kampanii Advantage Hers, wspiera kobiety na całym świecie w walce z przewlekłymi chorobami zapalnymi.

Zyxel wprowadza rozwiązanie „Connect and Protect” do zabezpieczania sieci Wi-Fi w małych firmach