w

Wybuch wulkanu w centrum miasta – immersyjna wystawa BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”

Początek listopada będzie dla Warszawy okresem szczególnych anomalii pogodowych. Mieszkańcy stolicy mogą spodziewać się zorzy polarnej, a na ich weekendowe plany może wpłynąć wybuch wulkanu. Wszystko za sprawą multisensorycznej wystawy w Artbox Experience na terenie warszawskiej Fabryki Norblina, zainspirowanej najnowszą serią popularno-naukową BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”, której telewizyjna premiera odbędzie się 7. listopada.

Egzotyczne zjawiska pogodowe w samym centrum miejskiej dżungli? Tego jeszcze nie było!

W dniach 4-5 listopada 2022 r. przestrzeń ArtBox Experience przeniesie odwiedzających do zupełnie nowego świata – świata dzikiej, nieposkromionej, ale przede wszystkim pięknej i majestatycznej natury. Magiczne oblicze zorzy polarnej, pierwotna siła morskich fal, rozświetlające nieboskłon rozładowania atmosferyczne, czy destruktywne i oszałamiające wybuchy wulkanów to spektakle zwykle dostępne dla szczęściarzy lub ryzykantów.  Dzięki multimedialnej wystawie BBC Earth przybliżymy się do nich tak, jak często mogą to zrobić tylko obiektywy kamer.

Wydarzenie jest zainspirowane najnowszą serią BBC Earth „Zjawiskowa Ziemia”. Materiał uchwycony przez filmowców BBC został przekształcony na  multisensoryczne widowisko łączące obraz i dźwięk. Odwiedzający będą mieli bezprecedensową szansę doświadczyć wspaniałości i potęgi zjawisk przyrodniczych, dotychczas niedostępnych z tak bliska.  Całość będzie wyświetlana na 800 m2 przestrzeni ArtBox Experience za pomocą najnowocześniejszych projektorów w technologii 360° – tak, by każdy mógł całkowicie zanurzyć się w niesamowitym świecie barw, kształtów i dźwięków naszej spektakularnej planety.

Opiekę nad wystawą objęła kuratorka Marta Grytczuk na co dzień związana z Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski w Warszawie.

Koncepcja wystawy koncentruje się wokół doświadczenia niemożliwego. Postanowiliśmy, za pomocą wielokanałowych projekcji video i ścieżki dźwiękowej, przedstawić tytułowe zjawiska przyrodnicze z całą ich wizualną mocą, tworząc momentami niemal abstrakcyjne obrazy. Niebezpiecznym i niedostępnym żywiołom, ujarzmionym dla widza przez technologię, oddajemy przestrzeń do swobodnej adaptacji, ukazując ich charakter, rytm, czasem ich rozmach i wielkość, innym razem intrygujący szczegół – zauważa Marta Grytczuk.

Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny. Wystawa będzie dostępna dla zwiedzających od godz. 16:00 4. listopada do godz. 22:00 5. listopada. Więcej o samych zjawiskach przyrodniczych można dowiedzieć się z programu „Zjawiskowa Ziemia”, którego premiera odbędzie się na kanale BBC Earth 7 listopada o godz. 19:55. Nowy odcinek co tydzień w poniedziałek o tej samej porze.

Wydarzenie jest jednym z elementów kampanii brandowej kanału BBC Earth „Jesteś częścią czegoś większego” autorstwa Digital Kingdom. Za koncepcję oraz koordynację wystawy odpowiada agencja Garden of Words.

Napisane przez ewakowalska

TOUS – kolejne nowe otwarcie w NoVa Park

realme 10 zadebiutuje w Polsce już 9 listopada