w

W Centrum Janki rozpoczną rok szkolny w świecie Minecrafta

Odkrycie tajników programowania, wcielenie się w wirtualną postać z Minecrafta, gra na konsolach i spotkanie youtubera Dealereq’a – te i wiele innych rozrywek czeka na najmłodszych już 1 i 2 września w Centrum Janki. Poza rozwijającymi rozrywkami w klimacie Minecraft Legends pojawi się również szansa na zdobycie minecraftowych upominków za paragony.

 

Centrum Janki postanowiło uprzyjemnić uczniom początek roku szkolnego, przygotowując dla nich mnóstwo angażujących rozrywek w świecie kultowej gry Minecraft Legends. W pierwsze dni września, czyli w piątek i sobotę, najmłodsi będą mogli bawić się w świecie Minecrafta od godziny 11.00 do 19.00 w strefie akcji przy rotundzie.

Na powracających do szkoły uczniów czekają warsztaty programowania Minecraft, w trakcie których zagrają oni w edukacyjną wersję gry i zgłębią tajniki jej powstawania. Natomiast w wirtualnym świecie pixeli zyskają szansę na wcielenie się w jedną z postaci w grze. Zakładając okulary VR ruszą na podbój wirtualnej rzeczywistości, odkrywając nieznane dotąd przestrzenie. Gra Minecraft Legends pozwoli dzieciom również na dotarcie do nowych biomów i zawieranie sojuszy z sympatycznymi mobami, z których pomocą będą toczyć bitwy przeciwko nieprzyjaznym Piglinom.

Podczas wydarzenia w Centrum Janki nie zabraknie również okazji do tego, by zagrać w grę Minecraft Dungeons, w której trzeba działać zespołowo, a przy okazji uczyć się współpracy z innymi. Wielbiciele gier z pewnością chętnie zajrzą również do strefy konsolowej, w której królować będą uwielbiane przez graczy tytuły, takie jak Roblox, Lego Worlds, Galaga, Dig Dug oraz Pixark. Znajdzie się też coś dla wszystkich, którzy cenią sobie rozwijające zabawy manualne: drewniane klocki Maple, dające ogrom możliwości kreatywnego budowania oraz stworzone z ekologicznego kartonu klocki Cardblocks, idealne do tworzenia fantazyjnych, przestrzennych kształtów. Będzie można zagrać również w tradycyjną planszówkę „Minecraft: Builders & Biomes”,  w której wirtualny świat został przeniesiony do papierowej wersji gry.

W piątek i sobotę w Centrum Janki czekają na klientów również upominki z motywem Minecrafta, a ich zdobycie będzie naprawdę proste. By je otrzymać, wystarczy zrobić zakupy za określoną kwotę i zarejestrować paragony w Punkcie Obsługi Akcji.

W sobotę, 2 września, do Centrum Janki zawita youtuber Dealereq, który jest wielkim fanem Minecrafta i chętnie opowie zgromadzonym o swojej pasji. Będzie to idealna okazja, by spotkać go na żywo i zrobić sobie wspólne pamiątkowe zdjęcia.

 Mnóstwo rozwijających aktywności, doskonała rozrywka oraz możliwość zdobycia nowych umiejętności sprawiają, że rozpoczęcie roku szkolnego w Centrum Janki będzie wydarzeniem idealnym dla każdego ucznia. Wspólna zabawa w klimacie Minecraft Legends pozwoli również spotkać innych pasjonatów gier i zawrzeć nowe znajomości, by w nowym roku szkolnym wspólnie uczyć się i odkrywać świat nie tylko wirtualnie.

Napisane przez Valkea

Wyprawki do szkolnej ławki w CH Rondo

Festiwal muzyczny dla osób niesłyszących? To możliwe!