w

VeloBank: Rodzice są przezorni, większość wnioskuje o 300+ w lipcu, jedna trzecia zostawia to na sierpień

Nowy plecak, zeszyty, kredki, farby, przyrządy geometryczne, strój na WF, buty na zmianę – wydaje się, że pierwsze dni wakacji to nie czas na planowanie powrotu dziecka do szkoły. Jednak przezorni klienci VeloBanku, wykorzystując kanały zdalne, już w lipcu starają się o 300+ z programu Dobry Start. 57 proc. z nich robi to w pierwszym możliwym terminie. Ponad 29 proc. wniosków składanych jest w sierpniu, a tylko  8 proc. klientów wypełnia je we wrześniu.

Szacuje się, że wyprawka potrzebna uczniowi wkraczającemu w nowy rok szkolny kosztuje od 500 do nawet 800 zł. Od 2018 roku rodzice mogą aplikować o rządowy dodatek, który wspiera szkolne zakupy. Wnioski w tym roku można składać od 1 lipca do 30 listopada.

Rodzice planują z wyprzedzeniem

Jak wynika z analizy wewnętrznych danych VeloBanku klienci, którzy aplikują o 300 zł na szkolne wydatki z pomocą bankowości elektronicznej, robią to zazwyczaj w pierwszym możliwym terminie, czyli w lipcu (57 proc.). Jedna trzecia z nich wnioskuje o dodatek w ostatnim miesiącu wakacji. Łącznie tylko niecałe 14 proc. osób zgłasza się po Dobry Start między wrześniem, a listopadem, czyli sporo po rozpoczęciu roku szkolnego.

Najchętniej po dodatek Dobry Start z VeloBankiem sięgają mieszkańcy woj. Śląskiego (21 proc.). Ponad 11 proc. wniosków pochodzi z Mazowsza, zaś 10 proc. z woj. łódzkiego.

Rodzice, którzy korzystają z dodatkowego świadczenia mogą go wydać na podstawowe artykuły szkolne, ale również rozwijanie pasji swoich dzieci, a to jak wynika z danych OECD przynosi świetne efekty. Polskie nastolatki znajdują się w światowej czołówce rankingu kreatywnego myślenia. Badanie PISA wskazało, że nasi uczniowie uplasowali się na 11 miejscu pośród przedstawicieli 64 państw z całego świata biorących udział w tym zestawieniu. Porównywało ono zdolność do rozwiązywania zadań, które wymagają nieszablonowych rozwiązań, czy artystycznej ekspresji.1

By początek roku szkolnego był lżejszy dla kieszeni klientów VeloBanku, zadbaliśmy, żeby wniosek o dodatkowe 300 zł na wyprawkę można było składać kilkoma kliknięciami w aplikacji mobilnej. Taki zastrzyk gotówki jest nieoceniony, a już każdy rodzic wie najlepiej, jak z tego skorzystać. My jednak zachęcamy do wspierania pasji, bo jako bank również to robimy. Naszym programem VeloTalent staramy się docenić artystów, naukowców i sportowców będących u progu międzynarodowej kariery. Natomiast w ramach VeloTalent Cycling Team od tego roku umożliwiliśmy młodym kolarzom udział w 40 zawodach w całym kraju, w tym mistrzostwach i pucharze Polski oraz w blisko 30 imprezach zagranicznych – wskazuje Katarzyna Meissner, dyrektor zarządzająca Obszarem Komunikacji i Marketingu w VeloBanku.

Dobry Start z VeloBankiem jeszcze łatwiejszy

Staranie się o dodatkowe 300 zł na szkolne zakupy z VeloBankiem jest bardzo proste. Wniosek można złożyć zarówno w bankowości internetowej jak i aplikacji mobilnej banku. Rodzice uczniów do 20 roku życia oraz osób z niepełnosprawnością do 24 roku życia już teraz mogą się starać o rządowe środki. Okres wnioskowania o wyprawkę kończy się w tym roku 30 listopada. Świadczenie nie obejmuje przedszkolaków oraz dzieci, które w najbliższym roku szkolnym będą uczęszczać do zerówki. Aplikację mogą też składać cudzoziemcy posiadający wyrobiony dla siebie i dziecka numer PESEL.

Szczegóły aplikowania o rządowy dodatek Dobry Start (300+) z pomocą VeloBanku znajdziesz na stronie: https://www.velobank.pl/program-dobry-start.

[1] https://t.ly/pYAbT

Napisane przez VeloBank

MŚP wracają do inwestycji. Wśród średnich firm aż 42% planuje więcej inwestować

Usługi dentystyczne tańsze nawet o 25 proc. poza dużymi miastami – raport rankomat.pl