w

Uwaga: Bajarze opanowują Wrocław!

Bajarzerozpoczęli promowanie dobrych stron literatury spektakularnie. Odwiedzili Aquapark, założyli płetwy oraz kombinezon, udowadniając, że czytać można również w wodzie. Byli także w ZOO, gdzie recytowali fragmenty bajek i wierszy.

Jak rozpoznać Bajarzy? Bardzo łatwo:

Bajarz nosi długą brodę, jego koleżanka Bajarka piękne loki. Ubrani są w pasiaste bluzy, szerokie spodnie z dużymi guzikami, cylindry, na nosie mają  binokle do czytania, w ręku natomiast  starodawne zwoje z zapisanymi  bajkami.  Bajarze są zawsze w świetnym nastroju, mają wielkie poczucie humoru i entuzjazm do literatury. Przez cały tydzień, aż do 29 maja, będą animować czas dzieciom, zachęcać do czytania i pozować do zdjęć. Opanują tramwaje, autobusy, wyjdą na ulice Wrocławia, do parków, bibliotek i galerii – będą wszędzie, po to, by zapraszać na Rynek na Targi Książki Dla Dzieci I Młodzieży – DOBRE STRONY, gdzie potowarzyszą autorom podpisującym swoje książki.

Bajarze to ambasadorzy dobrych stron literatury– mówi Beata Gigiel, organizatorka Dobrych Stron –– swój entuzjazm do czytania przelewać będą na młode mole książkowe i ich rodziców. Dzieci będą mogły robić sobie z nimi pamiątkowe zdjęcia, a także słuchać czytanych przez nich fragmentów książek– dodaje.

Bajkowe postacie zarażać będą miłością do książek, a dzieci, które połkną bakcyla czytania będą miały swoje święto w trakcie Dobrych Stron. W dniach 26 – 29 maja na Rynku rozstawi się wielki biały namiot z tysiącami książek, odbędą się spektakle i liczne warsztaty literacko-plastyczne, a także spotkania autorskie, m.in. ze znanym francuskim pisarzem Gerardem Moncomble – autoremserii o Czupieńkach. Juniorzy dowiedzą się takżejak powstają animacje 3D, a za sprawą portaluCzasDzieci.pl wyruszą wbajkowe podróże do Japonii, Narnii, dokrainy czekolady i ojczyzny Wikingów. Pobawią się też w aktorów, ilustratorów i jaskiniowców.

 

Harmonogram DOBRYCH STRON

26 maja (czwartek) 14.00-20.00
27 maja (piątek) 10.00-20.00
28 maja (sobota) 10.00-20.00
29 maja (niedziela) 10.00-18.00

Program targów dostępny na stronie: www.wpdk.pl

Avatar photo

Napisane przez Highlite PR

Nowy hotel powstanie na Lotnisku Chopina

Chmura pyłu wulkanicznego: Jakie prawa ma pasażer w sytuacji odwołania lub opóźnienia lotu?