w

Uczciwość w Internecie się opłaca

Środowisko Internetu sprzyja rozwojowi biznesu ze względu na swoją ogromną popularność i niewielkie bariery wejścia na rynek. Kreatywnych przedsiębiorców zachęca m.in. łatwy dostęp do kanałów dystrybucji, relatywnie niskie koszty pracy czy brak konieczności utrzymywania oficjalnej siedziby firmy. To cenne ułatwienie szczególnie dla początkujących przedsiębiorców i amatorów, chcących uzyskać dodatkowe zarobki z działalności prowadzonej w czasie wolnym. Niestety, te zalety biznesu internetowego przyciągają też wielu oszustów, liczących na łatwy łup. Pomijając groźbę realnych konsekwencji prawnych, taka strategia prowadzi donikąd. Jak w każdej działalności gospodarczej, jedynie uczciwość i poszanowanie norm etycznych pozwalają na uzyskanie stałych przychodów i mocnej pozycji na rynku.

Właściciele stron internetowych mają do wyboru szereg legalnych narzędzi, za pomocą których mogą czerpać korzyści z prowadzenia serwisu. Jednym z nich jest zamieszczanie reklam. Ta metoda nie jest jednak pozytywnie odbierana przez użytkowników. Portal czy blog zasypany krzykliwymi bannerami może skutecznie odstraszyć czytelników, nawet jeśli zawiera wartościowe treści. Kolejnym sposobem zarabiania pieniędzy na stronie internetowej jest wprowadzenie płatnego dostępu do określonych zawartości. Dokonywanie przelewu internetowego może być jednak czasochłonne i uciążliwe dla użytkownika. Sprawniejszą metodą zawierania transakcji jest usługa typu SMS Premium . Wykorzystanie sms-owych mikropłatności polega na wprowadzeniu płatnego dostępu do wybranych treści (SMS Premium) lub otrzymywania cyklicznych wiadomości z newsami czy ogłoszeniami pojawiającymi się na portalu (subskrypcja MT).

– Doświadczenie płynące ze współpracy z internetowymi przedsiębiorcami pokazuje, że tylko świadczenie uczciwych usług pozwala na uzyskanie bazy lojalnych klientów, a w konsekwencji – stałych dochodów. Użytkownik, który przy użyciu telefonu komórkowego w kilka sekund otrzymuje dostęp do upragnionej treści, jest skłonny częściej korzystać z rzetelnego serwisu. Mikropłatności SMS są zupełnie legalne i stanowią najpopularniejszy sposób dotarcia do odpłatnych usług i zasobów sieci – mówi Tomasz Królik z serwisu Justpay.pl , jednego z liderów na rynku usług SMS Premium.

Prowadzenie strony internetowej może stać się źródłem systematycznych zarobków. Długoterminowa strategia uczciwego przedsiębiorcy powinna zakładać dostarczenie wartościowej usługi i dogodnej formy zawierania legalnych transakcji pomiędzy właścicielem serwisu a jego użytkownikami. Należy pamiętać, że zarówno pozytywna rekomendacja zadowolonych internautów, jak i ostrzeżenia przed oszustami, rozprzestrzeniają się w sieci błyskawicznie i stanowią o sukcesie bądź porażce każdego przedsięwzięcia.

Kinga Syrek

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

To samo stanowisko – różne kompetencje

On Board PR Ecco Network dla Galerii Pomorskiej w Bydgoszczy