w

Ubezpieczenia podróżnych Europejskie dostępne na portalu Lataj.pl

Lataj.pl, jeden z kluczowych portali turystycznych oferujących bilety lotnicze, ubezpieczenia podróży, miejsca hotelowe, wynajem samochodów1) oraz obsługę podróży służbowych, udostępnia nową wersję ubezpieczeń Europejskie (ERV) poprzez rozwiązanie Amadeus Web Services, oferowane przez firmę Amadeus – lidera w dziedzinie rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla branży turystycznej.

Dzięki strategicznemu partnerstwu Lataj.pl, Amadeus Polska oraz T.U. Europejskie, Lataj.pl po raz kolejny, jako pierwszy w Polsce, zaoferował szeroką gamę dodatkowych opcji do podstawowych ubezpieczeń podróżnych. Od 1 czerwca br. podróżujący mogą skorzystać z kilku unikatowych opcji, takich jak:
• rozszerzenie ubezpieczenia o ryzyko chorób przewlekłych,
• pakiet dla uprawiających sporty ekstremalne,
• pakiet dla aktywnych na wakacjach: narciarstwo, sporty wodne, nurkowanie,
• rozszerzenie o ubezpieczenie od odpowiedzialności cywilnej – przydatne np. gdy planujemy wypożyczenie auta za granicą.

– Planując wakacje z Lataj.pl podróżni mogą teraz w 100% dopasować produkt ubezpieczeniowy do charakteru swojej podróży. Dodatkowo, w portfolio ubezpieczeń wprowadzono opcję ubezpieczeń podróży służbowych. Dzięki temu podróżujący w celach biznesowych czy też do pracy tymczasowej zyskują pełną ochronę podczas odbywanej podróży – komentuje Janusz Wierzbowski, Prezes Zarządu, Sonata Travel.

System rezerwacji i zakupu polis działa całkowicie online, w oparciu o zaawansowaną technologię Amadeus Web Services. Dzięki integracji z systemem centralnym Globalnego Systemu Dystrybucji firmy Amadeus, polisa zamówiona wirtualnie przez Klienta jest natychmiast rejestrowana i widoczna w korporacyjnych systemach monitorowania rezerwacji oraz w portalu Amadeus CheckMyTrip. Tym samym podróżujący nie musi martwić się o papierową wersję polisy – może ją wydrukować będąc w dowolnym miejscu z dostępem do Internetu.

– Cieszy nas intensywny rozwój usług oferowanych przez biuro podróży Sonata Travel, operatorem Lataj.pl, z którym współpracujemy od lat – komentuje Iwona Białobrzycka, Dyrektor Sprzedaży i Marketingu Amadeus Polska. – Wprowadzenie do oferty nowych wersji ubezpieczeń Europejskie jest kolejnym krokiem firmy w dostarczaniu wysokiej jakości usług i produktów turystycznych i – co ważne – umożliwia podróżnym wybór takiego ubezpieczenia, którego naprawdę potrzebują.

Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej www.Lataj.pl/ubezpieczenia

***
Informacje o Lataj.pl
Lataj.pl działa w branży agentów lotniczych od 2005 roku.

Operatorem portalu Lataj.pl jest Sonata Travel Sp. z o.o. – akredytowany agent IATA od 1996 roku. Stowarzyszenie IATA (International Air Transport Association) skupia renomowanych przewoźników lotniczych i agentów oferujących bilety lotnicze.

Wyłączny przedstawiciel STA TRAVEL – największego na świecie biura podróży dla młodzieży i studentów z siedzibą w Londynie, Wielka Brytania. Umowa franczyzowa od 1999 roku gwarantująca wyjątkowo niskie stawki na bilety lotnicze dla młodzieży.

Strategicznym partnerem w projekcie Lataj.pl jest Amadeus – jeden z największych na świecie dostawców systemów GDS (Global Distribution System). Do rezerwacji biletów lotniczych w Internecie Lataj.pl wykorzystuje własną platformę opartą na Amadeus Web Services.

Więcej informacji o Lataj.pl można znaleźć na stronie internetowej www.Lataj.pl

Informacje o firmie Amadeus
Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2010 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,683 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,015 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 130 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com

Kontakt dla mediów

Joanna Parasiewicz
Account Director
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 140
e-mail: [email protected]
www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 108
e-mail: [email protected]
www.sigma.com.pl

Sonata Travel Sp. z o.o. operator portalu www.Lataj.pl
ul. Piękna 16
00-539 Warszawa
tel. +48 22 201 11 60
fax. +48 22 201 11 63
e-mail: [email protected]
www.Lataj.pl


 

Avatar photo

Napisane przez Sigma

Ewolucja zagrożeń IT w pierwszym kwartale 2011 roku – Polska w grupie średniego ryzyka infekcji

On Board PR wspólnie z Gaspolem dla Forum FREE