w , ,

Studenci WSIiZ w finale międzynarodowego konkursu o wyjazd do Doliny Krzemowej

Zmagania informatyczne na poziomie ogólnopolskim sprawdzały wiedzę słuchaczy Akademii Sieciowych Cisco z zakresu technologii sieciowych. Studenci WSIiZ po raz pierwszy wzięli w nich udział i zdobyli aż 4 miejsca w pierwszej szóstce, zajmując kolejno: 1,2,5 i 6 lokatę. W pierwszej dziesiątce wyprzedzili m.in. konkurentów z politechnik: śląskiej, wrocławskiej i łódzkiej.  

Konkurs był otwarty dla osób, które w ostatnich 12 miesiącach uczestniczyły w szkoleniach Cisco CCNA. Pierwsza część zmagań miała charakter testu sprawdzającego wiedzę teoretyczną. Druga polegała na sprawdzeniu umiejętności praktycznego konfigurowania urządzeń oraz rozwiązywania problemów sieciowych. Zdobywcy 4 pierwszych miejsc będą reprezentować Polskę w międzynarodowym finale konkursu NetRiders International 2012, który odbędzie się już 3 lipca.

– Studenci WSIiZ będą walczyć o nagrodę główną – wyjazd do siedziby głównej Cisco w San José, w Kalifornii, w sercu Doliny Krzemowej. Uczestnicy wyjazdu edukacyjnego zobaczą, jak funkcjonuje jedna z najważniejszych firm teleinformatycznych świata, poznają światowej klasy ekspertów IT, odwiedzą Uniwersytet Standford, Santa Cruz i San Francisco – informuje Urszula Pasieczna, rzecznik prasowy WSIiZ.

W poprzednim roku w konkursie wzięło udział ponad 10 000 żaków z całego świata. 17 zwycięzców odwiedziło Dolinę Krzemową. Organizatorzy mówią o podobnych liczbach w tegorocznej edycji. Wyniki konkursu potwierdzają wysoki poziom kształcenia na kierunku Informatyka w WSIiZ. Studenci korzystają ze szkoleń i kursów organizowanych w Akademii CISCO, której autoryzowanym ośrodkiem jest WSIiZ.

– Mamy znakomitą kadrę IT. Do dyspozycji studentów i naukowców jest kilkadziesiąt laboratoriów IT, w tym 17 zaawansowanych technologii teleinformatycznych. Młodzi ludzie korzystają z najnowocześniejszych narzędzi na światowym poziomie – podkreśla Urszula Pasieczna.

Pierwsza 10 w Poland 2012 CCNA NetRiders:

1 Neda Jalilvand, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania

2 Reza Manouchehri Sarhadi, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania

3 Ariel Szramka, Politechnika Śląska w Gliwicach

4 Wojciech Mazur, Polish Japanese Institute of Information Technology

5 Vahid Ghafori, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania              

6 Paweł Moroz, Wyższa Szkoła Informatyki i Zarzadzania

7 Dominik Samociuk, Politechnika Śląska w Gliwicach

8 Paweł Rogiński, Wyższa Szkoła Przedsiębiorczości i Administracji w Lublinie

9 Michał Mikołajczak, Instytut Informatyki I-32 – Politechnika Wrocławska

10 Marek Pastuszka, Katedra Informatyki Stosowanej Politechniki Łódzkiej

Avatar photo

Napisane przez Pasieczna Urszula

Czego nie lubią urządzenia AGD?

Story Cheering innowacyjna metoda aktywizacji zawodowej młodzieży zagrożonej wykluczeniem