w ,

Spotkanie z filmową balladą

Impreza nawiązuje do ballady "Nim wstanie dzień" z muzyką Krzysztofa Komedy Trzcińskiego i słowami Agnieszki Osieckiej. Stanowiła ona motyw przewodni kręconego w Toruniu kultowego filmu "Prawo i pięść". Festiwal eksponuje wielkie przeboje polskiego i światowego kina oraz dowodzi, że utwory te znakomicie funkcjonują w oderwaniu od filmu, do którego zostały skomponowane.

Bardzo interesująco zapowiada się Koncert otwarcia festiwalu, który odbędzie się 2 sierpnia o godz. 19.00 w Teatrze „Baj Pomorski”. Podczas muzycznego wieczoru usłyszymy przegląd najpiękniejszych kompozycji filmowych od „Casablanki” do „Ojca Chrzestnego” w znakomitym wykonaniu światowej sławy skrzypka Krzysztofa Jakowicza, zespołu „Kameleon” Hadriana Filipa Tabęckiego i wokalistki Katarzyny Jamróz.

Z kolei gościem specjalnym Koncertu Galowego będzie Eva Leimbergerova, czeska aktorka młodego pokolenia, która mieszka i pracuje w Paryżu. Artystka ma w swoim dorobku znaczące role w sztukach teatralnych Czechowa, Szekspira i Havla. Artystka pomimo młodego wieku ma bogaty dorobek filmowy. Wystąpiła w filmie Vladimira Michalka „Posel” oraz w tym roku w obrazie „L’homme qui rit” Jean-Pierre’a Amérisa.

Koncert Galowy poprzedzi Przegląd Konkursowy skierowany do wokalistów, aktorów, studentów szkół artystycznych oraz laureatów ogólnopolskich przeglądów piosenki i uczestników konkursów telewizyjnych poświęconych piosence. O nagrodę Prezydenta Miasta Torunia imienia Krzysztofa Komedy-Trzcińskiego będzie walczyć dwudziestu sześciu uczestników, wśród nich znani z popularnych seriali telewizyjnych Matylda Damięcka i Marcin Kołaczkowski.

Podczas Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej odbędą się dwie imprezy towarzyszące: recital Katarzyny Dąbrowskiej „Stan Podgorączkowy. Osiecka Filmowo” i premiera pokazu nowego programu toruńskiej fontanny Cosmopolis do muzyki filmowej wybitnego polskiego kompozytora Michała Lorenca.

Sprzedaż biletów na festiwal prowadzą:

  • e-bilet
  • Toruńska Agenda Kulturalna (ul. Pod Krzywą Wieżą 1, tel. 56 621 03 33)
  • kasa Centrum Kultury „Dwór Artusa” (Rynek Staromiejski 6, tel. 56 655 49 29).

Konkurs festiwalowy
Organizatorzy Festiwalu Piosenki i Ballady Filmowej oraz Hotel Solaris ogłaszają konkurs dla publiczności festiwalowej. Nagrodą w konkursie będzie śniadanie z gwiazdą serialu „M jak miłość” Kacprem Kuszewskim w Hotelu Solaris podczas ostatniego dnia festiwalu, w sobotę (4 sierpnia). Kup bilet na wydarzenie i zjedz śniadanie z gwiazdą! Więcej informacji na stronie www.tak.torun.pl/konkursfestiwalowy.

Organizatorami festiwalu są Urząd Miasta Torunia i Toruńska Agenda Kulturalna, a sponsorem Hotel Solaris.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Nivea Polska z niestandardowymi działaniami dla marki Nivea Baby

Koroniewska nadal pod lupą mediów