w

SMS zaprosi po odbiór dokumentów

 

 

Warunkiem zastosowania tego rozwiązania jest podanie na wniosku o wydanie prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego pojazdu telefonu kontaktowego lub adresu e-mail.  Jak mówi dyrektor wydziału Komunikacji i Transportu UM Barbara Jakacka – Coraz więcej ludzi decyduje się na taką formę komunikacji z urzędem. Nie muszą wielokrotnie dowiadywać się, kiedy będzie dla nich przygotowany dokument.  Taką informację pracownik wysyła SMS-em pod wskazany numer telefonu komórkowego. To rozwiązanie podoba się zwłaszcza młodym ludziom i staje się coraz powszechniejsze.  Oczywiście pod warunkiem ,  że osoba ta wyrazi zgodę na taką formę komunikacji i zostawi telefon kontaktowy na wniosku. Przy okazji  zwracam się z prośbą do szkół nauki jazdy, które często składają papiery do WORD w imieniu kursantów, o rozpowszechnienie wśród szkolonych tej formy- .
 Żeby otrzymać SMS-a z informacją o możliwości odbioru prawa jazdy lub dowodu rejestracyjnego we wniosku o wydanie dokumentu trzeba  podać adres e-mail lub numer telefonu komórkowego.  Kiedy dokument będzie gotowy Wydział Komunikacji i Transportu powiadomi drogą elektroniczną o możliwości jego odbioru. 

Już wkrótce do tej formy informowania petentów o załatwionych sprawach dołączą inne wydziały Urzędu Miasta. Jest to jeden z punktów programu wyborczego prezydenta Janusza Kotowskiego, który zapowiadał ułatwienie komunikacji między obywatelem a urzędem.

Avatar photo

Napisane przez Wojciech Dorobiński

Jak poprawić komfort życia w domu jednorodzinnym

Europejski Kongres Gospodarczy 2011 z coraz większą liczbą znamienitych gości