w

Jak poprawić komfort życia w domu jednorodzinnym

Wybierając projekt domu często zastanawiamy się czy przyszły dom będzie wygodny i komfortowy. Zwracamy uwagę na ilość i wielkość pokoi, usytuowanie kuchni, jadalni, układ łazienek itp. Zastanawiamy się nad doborem odpowiednich materiałów budowlanych – aby były zdrowe, bezpieczne i estetyczne. Planujemy również montaż dodatkowych urządzeń, dzięki którym jeszcze bardziej przystosujemy przyszły dom do swoich potrzeb mówi Jerzy Kala – PR Manager z Biura Projektów ARCHON+. Jest wiele rozwiązań na rynku podnoszących komfort życia w naszym domu. Oferta jest tak bogata, że jedynym ograniczeniem będzie zasobność naszych portfeli.

Detektor gazu

Praktycznie każdy dom jednorodzinny jest wyposażony we własną kotłownię. Do ogrzewania domu wykorzystuje się obecnie różne paliwa. Niezależnie jednak od tego jakim paliwem ogrzewamy dom, istnieje ryzyko wydzielania się trującego dla ludzi gazu – tlenku węgla. Jest on bezwonny i tylko zamontowanie specjalnego czujnika daje gwarancję wykrycia tego gazu w pomieszczeniu oraz zaalarmowania mieszkających tam domowników. Coraz większą popularnością cieszą również się detektory gazu, wykrywające nawet drobne nieszczelności w instalacji i mierzące poziom stężenia gazu w domu.

Odkurzacz centralny

Coraz częściej klienci w nowych domach montują odkurzacze centralne. Umożliwiają one szybkie i  wygodne sprzątanie, bez potrzeby noszenia ciężkiego odkurzacza po całym budynku. Założenie całego systemu jest bardzo proste – wymaga jednak wcześniejszego zainstalowania systemu rur na etapie stanu surowego budowanego domu.

Klimatyzacja

Stopniowe ocieplanie się klimatu w Polsce powoduje coraz większe zainteresowanie systemami klimatyzacyjnymi w domu. Komfort cieplny jest niezbędny do tego, abyśmy mogli szybko regenerować siły po całodziennym wysiłku. Klimatyzatory jako pojedyncze urządzenia będą utrzymywać stałą temperaturę tylko w miejscach gdzie są zamontowane. Nie będą czuwały nad jakością powietrza w całym domu. Warto więc pomyśleć o klimatyzacji zintegrowanej z systemem wentylacji mechanicznej całego domu. Będziemy mogli wtedy cieszyć się doskonałym powietrzem w całym budynku, a dodatkowo monitoring wilgotności powietrza oraz jonizatory spowodują, że będziemy mogli rozkoszować się „górskim” powietrzem. .

Systemy alarmowe

Niezależnie od wielkości budowanego domu oraz od wartości wyposażenia– większość inwestorów decyduje się na montaż systemów alarmowych oraz monitoringu całego budynku. Oferta producentów systemów alarmowych jest bardzo różnorodna i każdy klient może dostosować ofertę precyzyjnie do swoich potrzeb. Montaż takiej instalacji warto zaplanować już podczas realizacji budynku w stanie surowym, aby wszystkie przewody były schowane pod tynkiem.

Rolety antywłamaniowe

Rolety są doskonałym zabezpieczeniem przed hałasem, nadmierną troską sąsiadów, ograniczają również dostęp światła słonecznego. Jednak najczęściej są wybierane jako zabezpieczenie przed włamaniem. Są doskonałym uzupełnieniem systemów alarmowych – stosowanych już prawie standardowo w nowych domach. Montaż rolet okiennych warto przewidzieć już podczas budowy domu . Można wtedy schować mechanizm zwijający pod nadprożem okna.

Kino domowe

Kino domowe i duży telewizor plazmowy to już prawie standard każdego domu. Salon – miejsce spotkań wszystkich domowników musi uwzględniać możliwość montażu takiego sprzętu bez utraty funkcjonalności tego pomieszczenia. Propozycje producentów uwzględniają różne możliwości inwestorów zarówno w stosunku do ceny jak również gabarytów.

Sauna i domowa siłownia

Moda na zdrowy styl życia rozwija się w tempie lawinowym. Coraz częściej zwracamy uwagę na to co jemy oraz jak wyglądamy. Również w naszym domu powinno się znaleźć miejsce na rekreację i wypoczynek. Oprócz wygodnej kanapy powinniśmy pomyśleć o wygospodarowaniu miejsca na saunę czy mini siłownię. Niewielką saunę możemy zmieścić w części łazienki – nie ma konieczności przeznaczania całego pomieszczenia, aby móc w saunie regenerować siły.

Komfort w budynku to cała gama dodatkowych urządzeń, ułatwiających i umilających nam życie. Nie sposób je nawet wszystkie wymienić. Warto jednak zastanowić się na jakie udogodnienia chcielibyśmy się zdecydować i uwzględnić je przed rozpoczęciem budowy na etapie adaptacji projektu. Będziemy mogli wtedy cieszyć się w pełni naszym bezpiecznym, komfortowym i oszczędnym domem.

źródło: www.archon.pl, www.projektydomow.pl, www.osiedladomow.pl  

Avatar photo

Napisane przez Kala Jerzy

Hot Oil prezentuje najnowsze trendy w modzie young casual

SMS zaprosi po odbiór dokumentów