w

Słońce, jazz i narty: 25. edycja festiwalu Dolomiti Ski Jazz

Włoskie „dolce vita” ma wiele oblicz, to nie tylko niespiesznie wypite espresso czy delektowanie się popołudniowym aperitivo, ale też białe szaleństwo na stoku (z obowiązkowymi przerwami na powyższe) czy miłość do muzyki, szczególnie tej na żywo. Nic więc dziwnego, że właśnie we włoskim regionie Trentino, już od 3 do 12 marca 2023 r., będzie można doświadczyć tego wszystkiego na raz: rusza 25 edycja festiwalu Dolomiti Ski Jazz, w ramach którego tarasy schronisk Val di Fiemme i Val di Fassa zamienią się w niezwykłe sceny pod gołym niebem.

Już po raz kolejny festiwal wraca w zasypane śniegiem Dolomity, by wraz z światowej klasy muzykami ocieplić zimową aurę gorącymi rytmami jazzu, bluesa, funku i muzyki latynoskiej. Koncerty odbywać się będą na tarasach schronisk, w klubach, teatrach i na placach takich obszarów regionu Trentino, jak: Canazei, Pera di Fassa, Moena, San Giovanni di Fassa, Campitello di Fassa, Passo S.Pellegrino, Tesero, Predazzo, Cavalese, Castello di Fiemme i w zupełnie nowym teatrze „Teatro di Cembra”.

Z okazji już 25. edycji, Dolomiti Ski Jazz poszerza swój tegoroczny program, oferując aż 25 wydarzeń. To okazja, by usłyszeć największe nazwiska włoskiego jazzu, takie jak Fabrizio Bosso, Stefano Cantini i Francesco Maccianti oraz legendę afroamerykańskiego jazzu Bobby’ego Watsona. Dzięki nim rytmy muzyki z różnych zakątków świata stworzą porywające kontrasty z ośnieżoną scenerią Dolomitów. Artyści będą występować wieczorami w miejscowych klubach i teatrach, natomiast w ciągu dnia, razem z turystami, wyjdą w góry, na tarasy górskich schronisk. Festiwal będzie się przenosił dzień po dniu z jednego stoku na drugi, od terenu narciarskiego Belvedere w Canazei do Alpe Cermis w Cavalese, stwarzając niepowtarzalną okazję do jazdy na nartach w rytm muzyki na żywo. Ale Dolomiti Ski Jazz to nie tylko koncerty idealne dla narciarzy – do niektórych schronisk mogą dotrzeć także osoby nie jeżdżące na nartach. Co więcej w tym roku nie można przegapić programu towarzyszącego festiwalu, który uzupełnia charakterystyczne koncerty na wysokościach o nową Paradę Uliczną i Jam Session na ulicach miasteczek Cavalese, Moena i Tesero.

Więcej informacji na temat festiwalu i planowanych koncertów na stronie: https://www.visittrentino.info/en/booking/dolomiti-ski-jazz

Napisane przez Projekt77

Wesprzyj Program Pajacyk punktami PAYBACK i podaruj dziecku posiłek

Czujesz się mało techniczna? Świetnie! Wyklikaj biznes online swoich marzeń.