w

Skutki wybuchu wulkanu – najnowsze wiadomości o zmianach lotów

Odwołane loty w Niemczech

Kłopoty będą mieć jednak dzisiaj podróżni korzystający z niektórych lotnisk w Niemczech. Lufthansa poinformowała o odwołaniu lotów z/do Hamburga i Bremy do godziny 16 oraz a/do Berlina w godzinach 11-19. Ryanair odwołał loty do Bremy i Lubeki.Eurocontrol podał, że z 8000 normalnych lotów w Niemczech odwołanych zostanie 700.

Władze Islandii informują, że erupcja nie jest już groźna dla samolotów i że jest bardzo prawdopodobne, że zakończy się ona w okolicach weekendu.

Ruch lotniczy w Polsce bez zakłóceń

Rzecznik PAŻP podkreślił, że chmura, która dotarła do Polski nie stanowi zagrożenia dla ruchu lotniczego. "W północno-zachodniej części kraju spotkamy śladowe ilości pyłu wulkanicznego. Będą to wartości mniejsze niż 2 tys. mikrogramów w metrze sześciennym powietrza. Tego typu wartości nie stanowią żadnej przeszkody w lotach. Ruch będzie odbywał się normalnie." – powiedział Hlebowicz.

Dodał, że PAŻP poinformowała o obecności tych niewielkich ilości pyłu wulkanicznego wszystkich przewoźników. Najgorsze za nami Jak mówi Hlebowicz "apogeum kłopotów z pyłem wulkanicznym mamy już za sobą". – "W najbliższych dniach spodziewamy się raczej poprawy niż pogorszenia sytuacji. Sytuacja, z którą mamy do czynienia w dużej części kraju nie będzie przyczyną do restrykcji, a jedynie do informowania przewoźników".

Więcej informacji na temat sytuacji na lotniskach w Europie można znaleźć w serwisie Tanie-Loty.com.pl.

Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl na bieżąco monitoruje i informuje na swojej stronie o zmianach w rozkładach lotów na europejskich lotniskach. W dziale Aktualności można zapoznać się z oficjalnymi mapami rozmieszczenia poszczególnych stref zagrożenia.

Źródło: Tanie-Loty.com.pl

Avatar photo

Napisane przez Artweb-Media

Za nami weekend ze sztuką i motoryzacją

KLAXON Communications kolejny rok z Kaldewei