w

Sage na drugim miejscu w Europie

Coroczny ranking Truffle 100 publikuje listę największych europejskich producentów oprogramowania dla biznesu. Grupa Sage, podobnie jak w poprzedniej edycji rankingu, została sklasyfikowana ponownie na drugiej pozycji.

Ostatnia opublikowana edycja Truffle 100http://www.truffle100.com/2010/ranking.php – szereguje firmy pod względem łącznych przychodów wypracowanych w roku 2009. Dla branży informatycznej był to najtrudniejszy rok ostatniej dekady, czas w którym kryzys odcisnął największe piętno na wynikach finansowych. Pomimo trudności, w okresie tym skonsolidowane przychody brytyjskiej grupy Sage wzrosły o 18 proc. W Polsce Sage również zanotowało wówczas wzrost obrotów o blisko 9 proc. Poprawę wyników polski oddział zawdzięcza m.in. 30 proc. zwiększeniu przychodów ze sprzedaży usług abonamentowych oraz aktualizacjom licencji. W tym czasie, o 9,6 proc. wzrosła także sprzedaż licencji Systemu Zarządzania Forte, adresowanego do średnich i dużych przedsiębiorstw oraz o 3,4 proc. Systemu Symfonia dla firm małych i średnich. 

Europa (z wyłączeniem rynku brytyjskiego) jest dla Sage drugim, po Ameryce Północnej, światowym rynkiem pod względem przychodów. Swój istotny udział ma w nim polski oddział, który w roku 2009 obsługiwał już ok. 60 tys. przedsiębiorstw, wypracowując przychód przekraczający 59 mln złotych.

Grupa Sage dobre wyniki zawdzięcza szybkiej reakcji na kryzys. Polskim klientom zostały zaoferowane tzw. pakiety antykryzysowe. „Wprowadziliśmy na rynek m.in. przydatne moduły Windykacja i Budżetowanie Forte, które poprawiają kondycję finansową przedsiębiorstw. Zaproponowaliśmy też model sprzedaży leasingowej oraz odroczone płatności” – przypomina Piotr Durski, PR manager z Sage sp. z o.o.

Na początku maja Sage poinformuje o wynikach finansowych za ostatnie półrocze obrachunkowe – od października 2009 do końca marca br.

Informacja o Sage sp. z o.o.

Sage sp. z o.o. jest wiodącym producentem oprogramowania wspomagającego zarządzanie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw w Polsce. Spółka wchodzi w skład Sage Group plc – należącej do grona trzech największych dostawców rozwiązań wspomagających zarządzanie na świecie. 

Sage sp. z o.o. posiada oddziały w Bytomiu, Krakowie, Łodzi, Poznaniu, Sopocie, Warszawie i Wrocławiu oraz sieć ponad 400 dystrybutorów i partnerów biznesowych na terenie całego kraju. Oferta firmy obejmuje System Zarządzania Forte – zaawansowane rozwiązanie klasy ERP dla większych przedsiębiorstw – oraz 2 linie produktów dla średnich i małych firm: Symfonia (dawniej Premium) i Symfonia Start, a także w pełni zlokalizowany system CRM: ACT!. 

http://www.sage.com.pl

Avatar photo

Napisane przez Agnieszka Guła

Mudman odporny na błoto

Modnaseniorka.pl – dojrzała moda z gratisami