w

Mudman odporny na błoto

CASIO od czasu wydania pierwszego modelu G-Shock w 1983 roku, cały czas udoskonala swoje czasomierze pod względem funkcji oraz konstrukcji odpornej, już nie tylko na wstrząsy, ale także zabrudzenia z kurzu czy nawet błota. Poprzednia generacja modelu MUDMAN testowana była przez ambasadora marki G-Shock – Bartka Ogłazę – najlepszego polskiego zawodnika Freestyle Motocross (FMX). Była też jednym z kilku zegarków na świecie dopuszczonych przez NASA do lotów kosmicznych.

Przyciski nowego modelu G-Shock MUDMAN G-9300 zatopione są pod obudową, przez co nie ma szczelin miedzy nimi, a więc kurz czy błoto nie dostaną się do wewnątrz koperty. Jest to zegarek stworzony do pracy w trudnych warunkach, takich jak pustynie czy błotniste dżungle. Został zaprojektowany tak, aby był niezawodny, a funkcje pomocne były podczas kilku dniowych rajdów.

Jak działa zegarek?

Przycisk na 3 godzinie służy do uaktywnienia kompasu, który pozwala użytkownikowi potwierdzić orientację w terenie. Na okrągłym wyświetlaczu LCD na godzinie 10 znajdziemy kompas graficzny.

Podczas biwakowania pomiędzy etapami rajdu na pewno przyda się termometr. G-9300 może pokazać drastyczne zmiany temperatur między dniem i nocą, które występują chociażby w ekstremalnych warunkach środowiska pustyni. 

Na godzinie 9 znajdziemy wskaźnik, który wyświetla fazy księżyca. Pozwala on określić w której fazie znajduje się aktualnie księżyc, czy jest to nów, pierwsza lub ostatnia kwadra, czy pełnia dająca najwięcej światła.

G-9300 oferuje także 1/100-sekundowy stoper, który działa do 1000 godzin – jest to niezbędna funkcja przydatna podczas wyścigów.

W testach MUDMAN G-9300 osiąga wysoki poziom niezawodności, nawet w najtrudniejszych warunkach. Model dostępny będzie pod koniec czerwca br. Przewidywana cena: 699 zł.

Szczegółowa specyfikacja CASIO MUDMAN G-9300:

– odporny na wstrząsy i błoto,
– odporność na wodę 20 ATM,
– TOUGH SOLAR,
– kompas,
– termometr z zakresem pomiarowym od -10° do 60°,
– fazy księżyca,
– czas światowy – 48 miast (31 stref czasowych; letni on / off),
– stoper 1/100,
– odliczanie jednostki pomiaru: 1 sekunda, zakres wejścia: 1 minuty do 24 godzin (wodstępach co 1 minutę i odstępach co 1 godzinę),
– alarm – 5 niezależnych alarmów na dobę,
– elektro-luminescencyjne podświetlenie,
– wymiary: 53,0 x 50,8 x 18,2 mm,
– całkowita waga 68,5 g.
 
 

Avatar photo

Napisane przez Agnieszka Guła

Sportowe, zegarkowe MUST HAVE od Lorusa

Sage na drugim miejscu w Europie