w , ,

Rozstrzygnięcie konkursu „Kolorowe Boiska.. czyli Szkolna Pierwsza Liga”

To jest ogromny sukces i radość dla naszej szkoły. Takie boisko będzie nam służyć wiele lat. – powiedziała zaraz po otrzymaniu informacji o wygranej dyr. Szkoły Podstawowej w Górze Elżbieta Kacprzak.

Na podium znaleźli się również uczniowie ze Szkoły Podstawowej im. Ziemi Suskiej w Babiętach Wielkich oraz Zespół Szkół w Chrząstawie Wielkiej. Otrzymają oni od Śnieżki zestaw farb do odmalowania sal lekcyjnych. To nie koniec nagród, bo Szkoła Podstawowa w Dobrzyniówce została uhonorowana wyróżnieniem specjalnym przez firmę Tamex Obiekty Sportowe S.A., partnera programu. Dzieci z tej szkoły dostały profesjonalne, przenośne bramki do gry w piłkę nożną, piłki oraz drobne upominki.

Poziom był niezwykle wyrównany, różnica między pierwszym, a drugim miejscem była naprawdę niewielka. O wszystkim decydowały niuanse i emocje. Nie wiem czy innego dnia nasz werdykt by się nie zmienił – przyznała Tatiana Mindewicz – Puacz z agencji PR Task Force Consulting, autor programu.

Teraz czas na budowę boiska dla małych-wielkich zwycięzców. Prace potrwają w okresie wakacji, by na początku roku szkolnego uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Górze mogli zadebiutować na swoim nowym obiekcie. Wykonawca prac, firma Tamex Obiekty Sportowe S.A. gwarantuje, że nie będzie żadnych opóźnień, jak w przypadku stadionów na Euro2012 i jeszcze we wrześniu będzie można rozgrywać mecze na nowym boisku.

Patronem programu „Kolorowe Boiska… czyli Szkolna Pierwsza Liga” jest Polski Komitet Olimpijski. Wsparcia udzielił także Centralny Ośrodek Sportu – Torwar, gdzie odbyły się obrady jury konkursu. Honorowymi Ambasadorami programu zostały Małgorzata Socha, Katarzyna Żak, Anna Nowak – Ibisz oraz Maria Konarowska. Od 20 czerwca wszystkie prace można obejrzeć w Centrum Olimpijskim PKOI. W tegorocznej edycji o nagrodę główną walczyły 52 szkoły z całej Polski! Jury oceniało projekty  w czterech kategoriach: pomysł, zaangażowanie (praca zespołowa), wrażenie artystyczne oraz jakość wykonania.

Autor: Piotr Drogoń.

Oglądalność telewizji: 04-07.11.2011

Sieradz Open Hair Festival 2011