w , ,

Radca prawny on-line, czyli jak bezpiecznie korzystać z usług prawników przez Internet

Sprawdź kwalifikacje i uprawnienia

Usługi prawne powinny być udzielane przez radców prawnych a nie prawników bez potwierdzonych kwalifikacji zawodowych. Stanowi to dla nas podstawową gwarancję jakości. „Każdy radca prawny udzielający porad objęty jest na mocy umów zawieranych za pośrednictwem Krajowej Izby Radców Prawnych obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej” – wyjaśnia Sylwia Tkaczyk, radca prawny z serwisu twojradcaprawny.pl – „Innymi słowy, każdy radca w pełni odpowiada za świadczoną przez siebie pomoc. Klient może być więc spokojny, że zlecając rozwiązanie swojego problemu, otrzyma profesjonalną poradę oraz dodatkowo bezpieczeństwo prawne.”

Przed decyzją o skorzystaniu z usług warto zatem sprawdzić, czy dany podmiot objęty jest patronatem merytorycznym profesjonalnej Kancelarii Radcy Prawnego.

Anonimowość i bezpieczeństwo danych

Dla wielu osób podstawowym kryterium skorzystania z usług prawnych on-line jest dyskrecja.

Serwis powinien zapewniać klientowi anonimowość – ale ta zasada nie obowiązuje drugiej strony. Wybierając usługi prawne w sieci powinniśmy mieć możliwość sprawdzenia, kto będzie zajmował się naszą sprawą. Ważną kwestią przed powierzeniem naszych problemów prawnych jest sprawdzenie bezpieczeństwa przesyłu danych. Strona internetowa powinna być chroniona przez specjalny protokół szyfrowania danych, tzw. SSL. To znaczy, że wszystkie informacje przesyłane za pośrednictwem serwisu (np. poprzez formularz zgłoszeniowy) są w pełni bezpieczne i chronione przed nieuprawnionym przejęciem.

Dobry serwis umożliwia również płatności on-line za pośrednictwem bezpiecznego systemu transakcyjnego co ma jednocześnie wpływ na szybkość wykonania zlecenia. Przygotowanie odpowiedzi od radcy prawnego trwa od 24h do 48h.

„Nasz serwis daje klientom dodatkowo dostęp do specjalnego modułu komunikacyjnego, tzw. Strefy Klienta. Po zalogowaniu do indywidualnego profilu można na bieżąco śledzić postęp prac radcy prawnego nad rozwiązywaniem naszej sprawy. Umożliwia to podgląd on-line aktualnego statusu zgłoszenia, dołączania niezbędnej dokumentacji w formie załączników, księgowania dokonanej płatności za usługę czy wystawienie e-faktury VAT” – wylicza Sylwia Tkaczyk. „Tu można przede wszystkim poznać kwotę wyceny jeszcze przed jej akceptacją, odczytać rozwiązanie sprawy i zadać radcy prawnemu dodatkowe pytania.”

Niektóre serwisy oferują dodatkowo nawet możliwość bezpośredniego spotkania ze swoim doradcą – o to też warto zapytać.

Wymagaj zrozumiałego języka

„Niezrozumiałe słownictwo i obawa przed nieprawidłową interpretacją zapisów umowy to dość częsty powód niepokoju klientów, którym przyszło zmierzyć się z prawem lokalowym czy spadkowym” – przyznaje Daniel Kaflik z Estimus Consulting Nieruchomości. „O ile nie mamy wpływu na formalny kształt zapisu umowy czy pism sądowych o tyle porady prawne powinny być zrozumiałe dla klienta i wskazywać konkretne akty, które stanowiły podstawę rozwiązania sprawy” – zaznacza Daniel Kaflik.

Ile to kosztuje? Zwróć uwagę na cennik

Prawnicy konkurują ze sobą w sieci przede wszystkim ceną. Istnieją wirtualne kancelarie przydzielające odpowiedzi na zgłoszone zapytania wręcz tym prawnikom, którzy najtaniej wycenili daną usługę. Jak nie wpaść w pułapkę zbyt niskiej lub zbyt wygórowanej ceny? Sprawdź, czy serwis oferuje bezpłatną wycenę zapytania prawnego, oraz czy opłata za poradę jest w granicach ok. 100 złotych. Zbyt niska cena może sugerować, że porada nie spełni naszych oczekiwań co do jakości usługi.

Prawo to sektor usług, w których ważna jest z jednej strony delikatność i dyskrecja, z drugiej – rzetelność, pewność i siła przebicia. Przejście części kancelarii do Internetu daje możliwość na szybsze, tańsze i bardziej komfortowe z naszego punktu widzenia załatwianie trudnych spraw. Przed skorzystaniem z jednej z dostępnych na rynku ofert zadajmy przedstawicielom kilka podstawowych pytań o: uprawnienia i ubezpieczenie OC osób wykonujących  zlecenie, bezpieczeństwo naszych danych, czas wykonania zlecenia i jego koszt.

O firmie Radca Prawny On-line

Serwis Radca Prawny On-line (www.twojradcaprawny.pl) – oferuje szybką i profesjonalną pomoc prawną. Postawił na czytelną i sprawną komunikację z klientem, bezpieczeństwo jego danych oraz pełną odpowiedzialność za wykonanie usługi najwyższej jakości.

Samo skorzystanie z usług nie wymaga zarejestrowania się w aplikacji internetowej, zapewnia dyskrecję: w celu wysłania zapytania prawnego wystarczy jedynie wypełnienie formularza zgłoszeniowego z podaniem swojego imienia, adresu e-mail, opisu sprawy i ewentualnie dołączenia niezbędnych dokumentów.

Serwis Radca Prawny On-line zapewnia wsparcie z zakresu: prawa cywilnego, prawa lokalowego/nieruchomości, prawa pracy, prawa handlowego, postępowania administracyjnego i postępowania cywilnego. Serwis udziela swoim Klientom porad prawnych on-line, sporządza wszelkiego rodzaju umowy i pisma procesowe, pozwy o alimenty lub rozwodowe, doradza również w sprawach spadkowych.

Avatar photo

Napisane przez Sylwia Tkaczyk

Sieradz Open Hair Festival 2011

Konkurs dla fanów napojów 4Move na profilu marki