w

Polska firma uderza na rynek niemiecki

Otwarcie firmy u naszego zachodniego sąsiada jest dużym sukcesem rodzimego przedsiębiorstwa, które po zdobyciu pozycji w kraju, rozpoczyna działalność na rynku zagranicznym. Szczególnie, że ostatnie lata były wyjątkowo ciężkie dla polskich firm. Tylko w 2010 r. sądy ogłosiły upadłość 655 z nich. Nie wszyscy jednak odczuli negatywne skutki kryzysu. Caffeprint.eu, internetowy oddział drukarni Poligrafia D&N, umocnił się na rynku krajowym i w tym roku przedstawił niemieckim klientom swoją bliźniaczą siostrę – Caffeprint.de.

Istniejący od kwietnia serwis Caffeprint.de jest spółką GmbH, niemieckim odpowiednikiem Sp. z o.o. Oznacza to, że zachodni sąsiedzi korzystają z firmy działającej na terenie ich kraju i w tamtejszym systemie prawnym.

– W branży drukarskiej działamy od 18 lat, w trakcie których wypracowaliśmy optymalne metody realizacji zamówień i wyposażyliśmy naszą drukarnię w nowoczesny sprzęt, który pozwala na redukcję kosztów i przyspieszenie procesu druku. Zależy nam na udowodnieniu, że polskie firmy oferują usługi na najwyższym poziomie i mogą z powodzeniem konkurować z zachodnimi przedsiębiorstwami – mówi Daniel Nowaczyk, właściciel Caffeprint.

Caffeprint jest jedną z trzech firm na polskich rynku, oferujących możliwość składania zamówień on-line przez całą dobę, siedem dni w tygodniu i pełnego monitoringu procesu ich realizacji. Oznacza to, że klient kontroluje swoje zlecenie począwszy od przygotowania i akceptacji projektów do druku aż do dostawy door to door. Istnieje m.in. możliwość podglądu etapu realizacji zlecenia, szablonu wykrojnika, bezpiecznego marginesu dla istotnej treści, obszaru spadu drukarskiego, itp. Wszystkie zamówienia realizowane są w terminie do 7 dni. Nie bez znaczenia pozostaje również fakt, że Caffeprint drukuje również materiały o niestandardowych wymiarach. Wysoka jakość wydruku gwarantuje natomiast zastosowanie techniki offsetowej na podłożach wiodących producentów.

Kinga Syrek

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Planujesz karierę w policji? Idź na studia!

Źródło młodości w Twoim ciele