w

PIN przed Rodem Stewartem!

Organizatorom koncertu Roda Stewarta w Toruniu zależało, żeby przed gwiazdą wieczoru fani muzyki byli świadkami występu, który wprowadzi ich w klimat tego, co będzie działo się na Motoarenie później. – Przyznam szczerze, że dość długo analizowaliśmy, kto powinien poprzedzić występ Roda Stewarta na Motoarenie. Braliśmy pod uwagę kilka opcji. Uznaliśmy, że grupa PIN będzie w stanie dobrze wywiązać się z tej roli. Jesteśmy przekonani, że bardzo melodyjny pop-rock z charakterystycznym i nietuzinkowym głosem wokalisty, który z wykształcenia jest… śpiewakiem operowym przypadnie publiczności w Toruniu do gustu i umili oczekiwanie na występ gwiazdy wieczoru – tłumaczy Janusz Stefański z agencji Prestige MJM, która wraz z Urzędem Miasta w Toruniu organizuje koncert Roda Stewarta na Motoarenie.

W 2005 r. ukazał  się pierwszy album grupy PIN, zatytułowany „0001”. Jego niezwykle ciepłe przyjęcie, zarówno przez krytyków muzycznych jak i przez słuchaczy, pozwoliło PIN’owi zdobyć i umocnić pozycję jednego z najciekawszych, młodych zespołów na rynku. To z tej płyty pochodzi pierwszy przebój grupy – „Bo to co dla mnie”. W sierpniu 2008 r. ukazał się drugi album zatytułowany „Muzykoplastyka”. Z tego albumu pochodzą m.in. utwory: „Wino i śpiew”, „Pójdę pod wiatr, jak najdalej”, „Wina mocny smak” i bodaj największy jak dotąd przebój zespołu – „Niekochanie”, który przez wiele miesięcy gościł na listach przebojów we wszystkich najważniejszych stacjach radiowych w Polsce.

Rosnąca z miesiąca na miesiąc popularność zespołu znalazła również odzwierciedlenie w nominacjach do prestiżowych nagród branży muzycznej. Najważniejsze z nich to nominacja i zwycięstwo teledysku do utworu „Niekochanie” w kategorii Teledysk Roku podczas imprezy Eska Music Awards 2009 oraz nominacje zespołu w kategorii Zespół Roku i płyty „Muzykoplastyka” w kategorii Płyta Roku w plebiscycie Superjedynki, w ramach Festiwalu Polskiej Piosenki Opole 2009. Podczas tego festiwalu, w trakcie koncertu Premier, grupa zaprezentowała swoją najnowszą, przygotowaną specjalnie na Opole, kompozycję zatytułowaną „Konstelacje”, która natychmiast okazała się jednym z największych przebojów lata. To dzięki tej piosence PIN został również laureatem Nagrody Publiczności podczas Festiwalu Krajów Nadbałtyckich w Karlshamn w Szwecji, na który zespół został zaproszony w charakterze artysty reprezentującego Polskę.

Występ zespołu PIN przed koncertem Roda Stewarta rozpocznie się o godzinie 20:00. – Bramy stadionu zostaną otwarte już o godzinie 18:30. Zachęcamy wszystkich, żeby pojawili się już na tym występie.  Zapowiada się niezwykle interesujący koncert, który będzie też idealnym przedsmakiem tego, co zobaczą i usłyszą fani w wykonaniu Roda Stewarta – zaprasza Aleksandra Iżycka, rzecznik prasowy prezydenta miasta Torunia. – Poza tym, warto być na Motoarenie wcześniej, ponieważ znacznie usprawni to komunikację. W tak wyjątkowym dniu nie powinno pojawiać się na stadionie „za pięć dwunasta” – dodaje Iżycka.

Przypomnijmy, że bilety na koncert Roda Stewarta, który odbędzie się 11 czerwca na Motoarenie w Toruniu, można nabywać za pośrednictwem strony www.ticketpro.pl a także w sklepach MEDIA MARKT, SATURN i EMPIK na terenie całego kraju. Więcej szczegółów na www.rodstewart.com.pl.

Avatar photo

Napisane przez Aleksandra Iżycka

Audyt wydatków na druk – pierwszy krok do obniżenia kosztów w firmie

Międzynarodowa konferencja poświęcona językowi, kulturze i polityce