w

Odtwarzacze mp3 i mp4 – praktyczny poradnik

Design, wygoda i słuchanie muzyki do 24h

Nowy iPod nano został wykonany z polerowanego aluminium oraz szkła i jest niemal o połowę mniejszy i lżejszy od poprzedniej generacji. Wyposażono go w  interfejs Multi-Touch, który umożliwia użytkownikom dostęp do piosenek, wykonawców, albumów i list odtwarzania przy pomocy jednego kliknięcia lub muśnięcia palcem. iPod nano posiada także klips umożliwiający przypięcie go do ubrania oraz funkcję Genius Mixes, umożliwiającą tworzenie i edycję list odtwarzania, radio FM z funkcją live pause i baterię pozwalającą na słuchanie muzyki do 24h, bez potrzeby doładowywania odtwarzacza.

Muzyka, video i gry

Nowy iPod touch oferuje niesamowite funkcje, w tym wyświetlacz Retina o rozdzielczości 960×640 px, wideo rozmowy FaceTime, kamerę umożliwiającą nagrywanie filmów HD, procesor Apple A4, trzyosiowy żyroskop i baterię pozwalającą nawet na 40h słuchania muzyki i do 7h oglądania wideo bez potrzeby ładowania odtwarzacza. Dzięki usłudze Game Center oraz tysiącom gier dostępnym w App Store iPod touch jest także doskonałą przenośną konsolą do gier.

Łatwa nawigacja, 15h odtwarzania muzki i 5 kolorów do wyboru

Nowy iPod shuffle posiada aluminiową obudowę z wbudowanym klipsem i jest dostępny w pięciu kolorach – srebrnym, niebieskim, zielonym, pomarańczowym oraz różowym. Dzięki zwiększonej o 50% żywotności baterii, nowy iPod shuffle pozwala na ponad 15h odtwarzania muzyki bez potrzeby doładowywania baterii. Wyposażono go zarówno w typowe przyciski sterujące, jak i innowacyjną funkcję VoiceOver, pozwalającą użytkownikom z łatwością nawigować po bibliotece muzycznej i listach odtwarzania, bez potrzeby spoglądania na iPoda.

Intuicyjna obsługa, 160 GB pojemności i ponad 100h słuchania muzyki

Cowon X7 to twardo dyskowy odtwarzacz o dużej pojemności skierowany dla tych, którzy nie maja ochoty na ciągłe kopiowanie muzyki/filmów a chcą mieć całą bibliotekę pod ręką. Do dyspozycji mamy zatem 120 GB lub 160 GB pojemności HDD. Pomimo wykorzystania twardego dysku producent pomyślał o tym aby długość działania była równie imponująca jak pojemność. I tak Cowon X7 potrafi odtwarzać muzykę przez ponad 100 godzin, a filmy około 10 godzin. Oglądanie filmów na X7-mce to czysta przyjemność bowiem producent wyposażył sprzęt w dotykowy ekran 4,3” o krystalicznej wręcz jasności. Ogrom kodeków audio/video jakie obsługuje urządzenie powoduje iż można raz na zawsze zapomnieć o komputerze. Dodatkowo świetnie zaprojektowany interfejs użytkownika, tzw. Smart Widget, sprawia, że obsługa jest banalnie prosta i intuicyjna.

Znakomite brzmienie plus funkcja wsprarcia dla audiobooków

Iriver T8 – Player o dużych zaletach brzmieniowych. Ma sprostać oczekiwania bardziej wymagających użytkowników, którzy oczekują trochę więcej od muzyki. Poza wysoka jakością audio, urządzenie supportuje najbardziej popularne formaty: MP3, WMA, ASF, APE, FLAC, OGG. Player charakteryzuje się ciepłym, pełnym i dynamicznym brzmieniem co na pewno docenią entuzjaści marki. Ciekawostką jest funkcja wsparcia dla audiobooków, gdzie użytkownik może wracać do zakładek jakie wprowadził do wcześniej odsłuchiwanych plików. Podobnie jak w we wcześniejszych modelach MP3 dla wygody obsługi , producent wbudował slot USB. Obsługę urządzenia wspomaga wbudowany ekran OLED, który doskonale sprawuje się w każdych warunkach pogodowych. Świetny dla studentów jak i tych, którzy dopiero zaczynaj swoją przygodę z mp3.

Dotykowy ekran, duży wyświetlacz i wyjątkowa jakość dźwięku

Firma Philips wprowadza na rynek trzecią generację swojego cieszącego się dużym powodzeniem odtwarzacza MP4 GoGear Muse, który wyposażono w nowe funkcje dźwiękowe, pozwalające jeszcze bardziej cieszyć się muzyką odtwarzaną w ruchu. Odtwarzacz GoGear Muse jest dostępny w wersjach z pamięcią 8, 16 i 32 GB i posiada elegancki szeroki ekran o średnicy 3,2 cala (w Polsce dostępna będzie tylko wersja 16GB). Tak duży wyświetlacz oznacza wysoką rozdzielczość zapewniającą imponującą jakość odtwarzania wideo oraz wyświetlanie ostrych i wyraźnych obrazów. Domyślna obsługa formatu 16:9 zapewnia idealne odtwarzanie filmów bez utraty jakości. Ekran dotykowy reaguje na najlżejszy dotyk palca i umożliwia łatwą i intuicyjną nawigację po plikach multimedialnych.

Nowe urządzenie GoGear posiada również ekskluzywne funkcje dźwiękowe znane z poprzednich modeli: FullSound, Surround for Movies oraz słuchawki z izolacją dźwięku. Połączenie opatentowanej przez firmę Philips technologii FullSound™ i słuchawek blokujących dźwięki docierające z zewnątrz sprawia, że dźwięk jest doskonale wyraźny i pełen szczegółów nawet w głośnym otoczeniu. Surround for Movies pozwala wczuć się w akcję i w pełni doświadczać filmowych dźwięków nawet w ruchu.

Wyjątkowa jakość dźwięku urządzenia GoGear Muse została potwierdzona w niedawno przeprowadzonych testach konsumenckich, w których 90% osób poddanych próbie wybrało odtwarzacz GoGear firmy Philips.

Odtwarzacz Sony dla aktywnych

Do noszenia, wodoodporne, dające się myć i pozbawione kabli odtwarzacze Walkman® serii W to idealny wybór dla ludzi prowadzących aktywny tryb życia. Konstrukcja zintegrowana ze słuchawkami serii EX umożliwia bezpieczne noszenie na głowie, uwalniając użytkownika od niewygodnych kabli na czas ćwiczeń na siłowni, biegu czy spaceru. 

Lekki i pozbawiony kabli

Ważący zaledwie niewiarygodne 43 g odtwarzacz Walkman® serii W sprawia, że dopiero słysząc jego niesamowitą jakość dźwięku przypominasz sobie, że go w ogóle nosisz. Różne rozmiary wkładek dousznych zapewniają idealne, pewne dopasowanie, a brak kabli oznacza koniec ich plątaniny oraz konieczności używania klipsów czy opasek na ramię. Teraz możesz całkowicie oddać się muzyce.

Naładuj i ruszaj

Spieszysz się? Podłącz swój odtwarzacz Walkman® na zaledwie 3 minuty, a zapewnisz sobie 90 minut odtwarzania. W pełni naładowany akumulator zapewnia nawet 11 godzin słuchania muzyki, a czas ten można z łatwością wypełnić ułożonymi wcześniej listami odtwarzania dopasowanymi do ćwiczeń. Doskonała jakość dźwięku w przystępnej cenie orazkonstrukcja zapewniająca komfort noszenia czyniąodtwarzacze Walkman® serii W doskonałym wyborem dla wszystkich miłośników sportu. 

Wzmocnienie basów za jednym dotknięciem

Pełen technologii Walkman® odtwarzacz MP3 serii B jest mały, ale potężny. Oferuje 18 godzin pracy akumulatora, funkcję wyszukiwania utworów ZAPPIN™, wzmacnianie basów jednym dotknięciem oraz zintegrowany korektor graficzny – a mimo to jest to nadal urządzenie przenośne o długości około 9 cm i wadze zaledwie 28 g. To najwygodniejszy sposób, aby mieć swoją ulubioną muzykę zawsze przy sobie. 

Przesyłanie i zarządzanie kolekcją muzyki jest proste w odtwarzaczach Walkman® serii B i nie wymaga użycia kabli. Zintegrowana wtyczka USB sprawia, że aby uzyskać dostęp do całej kolekcji muzyki, wystarczy zdjąć nakładkę ochronną i podłączyć odtwarzacz bezpośrednio do komputera. Funkcja ZAPPIN™ pomoże błyskawicznie odnaleźć ulubione utwory w trakcie słuchania, bez konieczności żmudnego przeszukiwania kolekcji. 

Odtwarzacze serii B wyposażono w duże pokrętło sterujące Jog Dial™, ułatwiające zarządzanie listą odtwarzania w ruchu, a jedno dotknięcie wystarczy, aby aktywować funkcję wzmocnienia basu. Noszenie odtwarzacza Walkman® serii B jeszcze nigdy nie było tak łatwe. Bez problemu zmieści się nawet w najmniejszej kieszeni.

Elegancja, cyfrowa redukcja hałasu i wysokiej jakości słuchawki

Odtwarzacze Walkman® serii A, dzięki wykorzystaniu zaawansowanych technologii dźwięku i starannie dobranym komponentom, zapewniają jeszcze wyższą jakość dźwięku i obrazu. Począwszy od wysokiej jakości słuchawek EX i zintegrowanego systemu redukcji hałasu, po technologieDSEE i Clear Audio, które pozwalają przywrócić, zrównoważyć i poprawić jakość muzyki w formacie MP3.

Zintegrowana technologia cyfrowej redukcji hałasu eliminuje odgłosy otoczenia bez konieczności stosowania zasilanych akumulatorowo słuchawek. Doskonała technologia cyfrowego filtrowania pozwala wyeliminować do 98% odgłosów otoczenia. Nawet w bardzo hałaśliwych miejscach, takich jak pociąg czy samolot, zapewnia ona doskonałe wrażenia odsłuchowe bez konieczności zwiększania głośności.

Redukcja rozpraszających dźwięków

Zadaniem wbudowanych w słuchawki mikrofonów jest wykrywanie hałasu, który jest następnie poddawany analizie. Eliminacja dźwięków otoczenia następuje poprzez wyemitowanie odwróconej fali dźwięku. Nałożenie na siebie fali pierwotnej i odwróconej powoduje wyeliminowanie dźwięków otoczenia. Technologia ta była wcześniej zarezerwowana dla wysokiej klasy słuchawek, jednak dzięki procesowi digitalizacji trafiła do odtwarzaczy Walkman® serii A.

Rockella

Kontakt: [email protected]

Avatar photo

Napisane przez Henrewicz Kuba

Ukazał się nowy raport Economist wykonany na zlecenie Oracle Financial Services

Niedziela u Decjusza. Plener edukacyjny