w ,

Nowy Audi charging hub uruchomiony w Monachium

W monachijskiej dzielnicy Obersendling, Audi uruchomiło kolejne firmowe centrum ładowania – Audi charging hub. Marka z czterema pierścieniami w logo rozpoczęła niedawno współpracę z firmą &Charge, by wspólnie umożliwić użytkownikom publiczne ocenianie stacji ładowania i nagradzanie ich za to. Projekt pilotażowy jest uruchamiany właśnie w Audi charging hub w Norymberdze, a jego nadrzędnym celem jest dodanie rozszerzonej rzeczywistości do cyfrowego ekosystemu marki.                                                      

Marka rodem z Ingolstadt uruchomiła właśnie swą kolejną stację ładowania – Audi charging hub. To piąta już tego typu placówka po Norymberdze, Zurychu, Berlinie i Salzburgu. Nowy Audi charging hub przy Zielstattstrasse w monachijskiej dzielnicy Obersendling, oferuje cztery punkty szybkiego ładowania (do 320 kilowatów mocy ładowania), które można z wyprzedzeniem zarezerwować.

„Uruchamiając nasz piąty Audi charging hub, definiujemy nowy standard wydajności ładowania w miejskich obszarach mieszkalnych” – mówi Bastian Geretshauser, kierownik projektu Audi charging hub Monachium. „Oprócz oferowania do 320 kW mocy ładowania na punkt ładowania, zapewniamy również stałą jej dostępność czerpaną z tzw. kostek mocy. Składają się one z używanych akumulatorów litowo-jonowych z wycofanych z eksploatacji pojazdów badawczych. Otrzymują w ten sposób drugie życie, jako jednostki buforowe w hubach ładowania. Dzięki temu rozwiązaniu osiągamy imponującą pojemność energetyczną wynoszącą 1,05 megawatogodziny. Teoretycznie wystarczyłoby to do naładowania 60 pojazdów jeden po drugim, zanim moc ładowania zacznie powoli spadać.”

Nowa stacja szybkiego ładowania w Monachium dostępna dla każdego kierowcy pojazdu elektrycznego

Nowe centrum ładowania wysokiej mocy znajduje się w południowej części Monachium, w dzielnicy mieszkalnej z atrakcyjnymi obiektami handlowymi, restauracjami i kawiarniami, a także obiektami sportowymi i rekreacyjnymi. Jak podkreśla Bastian Geretshauser: „Ten Audi charging hub dostępny jest dla wszystkich kierowców i marek pojazdów.” Miejsce na jednym  z czterech punktów ładowania można zarezerwować z wyprzedzeniem za pomocą aplikacji myAudi na smartfonie.

Audi zbiera opinie klientów, by poprawić jakość ładowania

Kierowcy samochodów elektrycznych wszystkich marek w przyszłości czerpać będą mogli benefity z partnerstwa Audi z firmą &Charge. Ci, którzy aktywnie podzielą się swoimi opiniami z odwiedzanych przez siebie Audi charging hub’ów, otrzymają tak zwane „darmowe kilometry”. Użytkownicy będą mogli ocenić łatwość obsługi, czystość i ogólne wrażenie ze stacji ładowania.

Celem takich działań jest zapewnienie jak najlepszych doświadczeń związanych z ładowaniem i szybkie wdrażanie ulepszeń. Aplikacja &Charge jest dostępna bezpłatnie w Apple App Store i Google Play Store. Pozwala ona użytkownikom oceniać wszystkie stacje ładowania w całych Niemczech, niezależnie od dostawcy.

Projekt pilotażowy w Norymberdze: doświadczenie rzeczywistości rozszerzonej AR w aplikacji Audi charging hub

Audi ciągle ulepsza swoją cyfrową ofertę. Wspólnie z Vodafone, Audi testuje nową aplikację rzeczywistości rozszerzonej AR w centrum ładowania w Norymberdze. „Za pomocą smartfona można zwiedzać Audi charging hub w Norymberdze i w pięciu różnych punktach zdobywać więcej informacji” – wyjaśnia Maximilian Oberacher, kierownik projektu Audi charging hub innovative Services. „Łącząc elementy cyfrowe ze światem rzeczywistym, użytkownicy mogą spodziewać się kilku momentów prawdziwego zaskoczenia. Na przykład aplikacja przedstawia wirtualne modele Audi e-tron, ilustrując jednocześnie w jaki sposób połączone, używane akumulatory, które uzyskały drugie życie, są wykorzystywane do ich ładowania.” Podczas oczekiwania przy ładowaniu, użytkownicy korzystać mogą również z szerokiej gamy mediów cyfrowych.                                                      

Napisane przez Audi

Polacy piją dwa razy mniej wody niż Europejczycy, a prawie co czwarty wybiera ją z plastiku

MSI prezentuje karty graficzne GeForce RTX z serii GAMING SLIM