w

Nowe pionierskie rozwiązania w Scala Rider G4 Kliknij i rozmawiaj z innym motocyklistą

Najnowsza wersja pionierskiego oprogramowania 3.0 Cardo System dostępna w słuchawce Scala Rider G4 oferuje rewolucyjną funkcję Click-to-link. Dzięki niej możliwe jest automatyczne połączenie się z innym użytkownikiem Scala Rider G4 przez interkom bez konieczności parowania obu słuchawek. Po naciśnięciu jednego przycisku dwóch motocyklistów, którzy przypadkowo spotkają się na drodze może ze sobą porozmawiać, jeśli tylko słuchawki będą od siebie w odległości nie większej niż 1,6 km. Ten niezależny kanał komunikacji przez interkom funkcjonuje odrębnie i nie ma wpływu na sparowane wcześniej słuchawki na kanałach A i B. 

Nowa funkcja umożliwia również włączenie się do komunikacji dodatkowego motocyklisty, jeśli w grupie jedzie więcej osób niż ma możliwość połączyć się przez interkom G4. Przypomnijmy, że rozwiązanie Cardo System umożliwia porozumiewanie się czterem osobom (dwóm kierowcom i dwóm pasażerom) lub trzem kierowcom. Nowa funkcja słuchawki umożliwia każdemu z nich połączenie się z użytkownikiem, dla którego zabrakło kanałów do sparowania. Połączenie możliwe jest tylko w trybie jeden do jednego. Producent na swojej stronie bezpłatnie udostępnia aktualną wersję oprogramowania posiadaczom zestawów G4 zakupionych wcześniej www.cardosystems.com/download/softwareupgrade.

Słuchawka Scala Rider G4 pozwala łączyć się z dowolnym urządzeniem Bluetooth, w tym z telefonami GSM, odtwarzaczami MP3 i urządzeniami GPS. Wyposażona jest w radio FM, a aktywacja głosowa gwarantuje kierowcom jednośladów wygodną i bezpieczną komunikację podczas jazdy. 

Zestaw słuchawkowy zapewnia pełną synchronizację podczas nadawania i odbioru (duplex), jak również funkcję telekonferencji. Zestaw daje możliwość 7 godzin rozmowy. Scala Rider G4 pasuje do większości kasków otwartych, półotwartych i zamkniętych. Instalację można przeprowadzić samodzielnie.

W ofercie dystrybutora znajduje się także nowy zestaw Scala Rider G4 Instructor Kit dedykowany specjalnie dla szkół nauki jazdy. Rozwiązanie ułatwia prowadzenie zajęć nauki jazdy dla instruktorów i kursantów kat. B. Zestaw zawiera fabrycznie sparowane słuchawki dla instruktora i jednego kursanta. W każdym komplecie znajdują się trzy zestawy przeznaczone dla instruktora: słuchawka montowana do kasku, zestaw głośnomówiący do zamontowania w samochodzie oraz zestaw słuchawkowy nagłowny do komunikacji poza samochodem np. na placu manewrowym. Zestaw słuchawkowy Scala Rider G4 Instruktor Kit jest wodoodporny i zabezpieczony przed pyłem (IP67).

Autoryzowanym przedstawicielem marki Cardo Systems w Polsce jest firma KONTEL-TELECOM (www.kontel.pl) tel. 022 646 76 76.

O Cardo Systems, Inc.

Cardo Systems, Inc., powstała w 2003 r. w USA. Firma jest światowym liderem rynku w produkcji bezprzewodowych rozwiązań do komunikacji. Siedziba firmy mieści się w Pittsburgh. Sieć dystrybucji obejmuje Amerykę Północną i Południową, Europę, Azję i Australię. Produkty Cardo Systems, Inc. można nabyć w ponad 60 krajach. Dystrybutorem Cardo Systems, Inc. w Polsce jest firma KONTEL-TELECOM.

Avatar photo

Napisane przez PrestigePR

Apetyt na biura

Uwaga, możliwy opad gradu