w ,

NoVa Park stawia na bycie dobrym sąsiadem

Budowanie dobrych relacji z otoczeniem leży w interesie każdej firmy. Wie o tym także NoVa Park, który regularnie podejmuje inicjatywy z obszaru CSR (społecznej odpowiedzialności biznesu). Na terenie gorzowskiego centrum handlowego są wspierane zarówno działania prozdrowotne, społeczne i kulturalne, jak również proekologiczne.

ZDROWIE

Jednym z bardziej rozwiniętych obszarów społecznego zaangażowania NoVa Park są akcje prozdrowotne. Są wśród nich projekty związane ze zwalczaniem epidemii koronawirusa jak organizacja punktu szczepień Prima Familia na terenie centrum czy akcja „Nie bądź łosiem. Zostań reniferem”, która w zabawny sposób zachęcała klientów NoVa Park do noszenia maseczek. Ale nie tylko. Na terenie centrum odbyło się już kilka edycji zbiórki krwi, w ramach których zebrano łącznie 60 000 mililitrów kropli życia. Inną inicjatywą promującą zdrowie jest akcja „Młodzi duchem”, którą organizujemy w lutym i marcu tego roku, w ramach której osoby powyżej 60. roku życia mogą brać udział w bezpłatnych zajęciach sportowych w klubie fitness Fabryka Formy. Wspólnie z naszą siłownią zorganizowaliśmy także wydarzenie „Dzień zdrowia”, podczas którego mieszkańcy Gorzowa i okolic mogli skorzystać z darmowych konsultacji dietetycznych i trenera personalnego. Dużą wagę przywiązujemy również do promocji profilaktyki zdrowotnej. Zaangażowaliśmy się m.in. w akcję „Movember”, w ramach której na terenie NoVa Park odbywały się bezpłatne badania profilaktyczne dla mężczyzn w kierunku raka jąder i prostaty. Przeprowadziliśmy także akcję z Wielospecjalistycznym Szpitalem Wojewódzkim w Gorzowie, podczas której uczestnicy wydarzenia mogli skorzystać z szerokiego wachlarza darmowych konsultacji i badań – konsultacje u specjalistów z Centrum Zdrowia Psychicznego, konsultacje dietetyczne, konsultacje z fizjoterapeutami, pomiary poziom cukru we krwi oraz mierzenie ciśnienia. Podczas akcji zachęcaliśmy również do złożenia podpisu pod petycją do Ministra Zdrowia w sprawie uruchomienia oddziału kardiochirurgii w gorzowskim szpitalu.

EKOLOGIA

W strategii NoVa Park ważne miejsce zajmują inicjatywy proekologiczne. Od kilku lat centrum współpracuje z WWF Polska, angażując się w akcję „Godzina dla Ziemi”. Pracownicy NoVa Park wspierają również lokalne projekty – w zeszłym roku, z okazji Dnia Ziemi, zespół z NoVa Park wziął udział w sprzątaniu brzegu Warty, którego pomysłodawcą byli gorzowscy wędkarze. W centrum odbywają się z kolei projekty edukacyjne poświęcone ekologii. W zeszłym roku zawitał do nas projekt „Planeta Energii”, którego celem jest promowanie wśród dzieci wiedzy o energii elektrycznej i ważnych tematach związanych ze zrównoważonym rozwojem. Zorganizowaliśmy także wystawę „Sekretne życie pszczół”, podczas której najmłodsi mogli przekonać się, że pszczoły i inne owady zapylające odgrywają kluczową rolę w naszym ekosystemie.

Regularnie poddajemy się również procesowi certyfikacji BREEAM® In-Use, który jest jednym z najważniejszych w Europie systemów oceny budynków pod względem ekologicznym. Nasza tegoroczna ocena to wynik „excellent” („doskonały”) w kategorii „Asset Performance” oraz „very good” („bardzo dobry”) w kategorii „Building Management”. Dbamy również o tereny zielone, które odgrywają znaczącą rolę w miejskim ekosystemie. Powierzchnia terenów zagospodarowanych zielenią wynosi około 7200 m2, co stanowi 17% całej powierzchni centrum. Pozytywnie na bioróżnorodność wpływa również obecność oczka wodnego zlokalizowanego w północno-wschodniej części NoVa Park, a latem zeszłego roku zamontowaliśmy na terenie patio dwa hotele dla owadów.

KULTURA I SPOŁECZEŃSTWO

NoVa Park wspiera również szeroko pojętą kulturę. Chętnie patronujemy lokalnym inicjatywom kulturalnym. W marcu tego roku zaangażowaliśmy się w wystawę plakatów Andrzeja Pągowskiego „Wajda na nowo” w Muzeum Lubuskim – to niezwykła ekspozycja z 60 plakatami filmowymi ukazująca całą twórczość wielkiego mistrza kina – Andrzeja Wajdy!

Nie bez znaczenia są dla nas kwestie społeczne. Wraz z początkiem agresji Rosji na Ukrainę uruchomiliśmy na terenie NoVa Park punkt zbiórki darów dla osób przybywających z Ukrainy, które to dary przekazujemy następnie do gorzowskich organizacji wspierających uchodźców m.in. do Zgromadzenia Sióstr Miłosierdzia w Gorzowie, LOWES (Lubuski Ośrodek Wsparcia Ekonomii Społecznej), przy którym działa punkt informacji dla cudzoziemców oraz PCK (Polski Czerwony Krzyż).

Zależy nam, aby każdy na terenie NoVa Park czuł się komfortowo, a odpowiedzią na to stało się wprowadzenie w zeszłym roku „Godzin wyciszenia”. W każdy wtorek w godzinach 15.00-18.00 w NoVa Park są wyłączone muzyka oraz wiszące monitory reklamowe, a oświetlenie jest częściowo przygaszone. Są puszczane jedynie niezbędne komunikaty głosowe, a natężenie światła jest optymalne dla każdego. Dzięki temu NoVa Park stał się miejscem przyjaznym również osobom ze spektrum autyzmu.

NASI PUPILE

Wśród CSR-owych inicjatyw NoVa Park warto również wymienić akcje ukierunkowane na dobro zwierząt. Przykładem jest projekt „Gramy dla Azorków”. W grudniu zeszłego roku zorganizowaliśmy charytatywny turniej mini golfa, z którego całość wpisowego w wysokości 10 złotych/osoba zostało przekazane na pomoc czworonożnym kumplom z gorzowskiego Schroniska dla Psów – Azorki. NoVa Park regularnie przekazuje również dary dla gorzowskiego schroniska dla zwierząt.

„Idea ‘sąsiedzkości’ czyli zawiązywanie, tworzenie i umacnianie sąsiedzkich relacji z najbliższym otoczeniem bardzo dobrze wpisuje się w filozofię naszego centrum handlowego. Chcemy być przyjaznym sąsiadem dla mieszkańców Gorzowa i okolic oraz zapewniać im doświadczenia wykraczające poza tradycyjne zakupy np. poprzez udział w wartościowych projektach. Akcje prozdrowotne czy proekologiczne cieszą się dużym zainteresowaniem wśród naszych Klientów, a to pokazuje, że warto, abyśmy się w takie inicjatywy angażowali i pokazywali swoją „ludzką” twarz” – mówi Anna Krajczyńska, starszy specjalista ds. marketingu NoVa Park.

Informacje o firmie:

NoVa Park to największe i najnowocześniejsze centrum handlowo-rozrywkowe w regionie, którego uroczyste otwarcie nastąpiło 18 kwietnia 2012 roku. Zlokalizowane jest w centrum Gorzowa Wielkopolskiego, w bezpośrednim sąsiedztwie kulturalnych i rozrywkowych symboli miasta, bulwaru nadwarciańskiego oraz głównych szlaków komunikacyjnych. Na terenie obiektu funkcjonują: supermarket SPAR oraz liczne sklepy i punkty usługowe, w tym unikalne na rynku lokalnym marki takie jak: Stradivarius, Bershka, Pull&Bear, Cropp, House, Reserved Kids, C&A, Medicine, Home&You, Duka, Homla, Super-Pharm, Sephora, Smyk, Intersport, 4F, Adidas, Reebok, New Balance, Puma, Sizeer, 50 Style, W.KRUK, SunLoox czy North Fish. Do dyspozycji Klientów jest również klub fitness Fabryka Formy.

www.nova-park.pl

Avatar photo

Napisane przez Orchidea PR

Zmalujmyrazem.pl dla dzieci z Ukrainy

Jak notować, by zapamiętać więcej na dłużej? Myśl obrazami!