w

Murapol inwestuje w bielski klub piłkarski

Awans Towarzystwa Sportowego„Podbeskidzie” do Ekstraklasy toz jednej strony powód do dumy, zarówno dla drużyny, jaki dla całego regionu. Z drugiej konieczność zmian. W związku z wymogami prawnymi powstała potrzeba przekształcenia drużyny piłkarskiej w Sportową Spółkę Akcyjną. Taki status muszą posiadać wszystkie kluby, które uczestniczą w rozgrywkach piłkarskiej Ekstraklasy. Akcjonariuszami SSA będzie: miasto Bielsko – Biała posiadające symboliczny 1% udziałów, Murapol S.A., regionalny deweloper, mający 25% akcji oraz TS Podbeskidzie, które będzie miało 74% udziałów w kapitale zakładowym.  Według ustaleń, wszyscy trzej udziałowcy SSA będą mieli wpływ na strategiczne decyzje dotyczące Klubu. Umowa zakłada również, że akcjonariuszom nie będzie wypłacana dywidenda, a zysk wypracowany przez drużynę, będzie przeznaczony na cele statutowe Klubu. Decyzja o zmianie osobowości prawnej Klubu ma również związek z planami pozyskania nowych inwestorów.

Pierwszy w historii awans TS Podbeskidzia do Ekstraklasy to spektakularny sukces. Jesteśmy dumni z osiągnięć wspieranej przez nas drużyny i postawy prezentowanej w rozgrywkach ligowych oraz pucharowych. Wiemy, że to co osiągnęli to efekt ciężkiej pracy i cieszymy się, że mogliśmy im, choć w małym stopniu w tym pomóc. W związku ze wszystkimi zmianami, jakie czekają TS Podbeskidzie, podjęliśmy decyzję o rozszerzeniu współpracy z Klubem. Zdecydowaliśmy się być jednym z akcjonariuszy nowopowstałej Spółki i zwiększyć liczbę obszarów współpracy z klubem” – powiedział Jan Czerniawski, Manager ds. Marketingu i PR w Murapolu.

Murapol planuje wykorzystywać swoje udziały w Klubie TS Podbeskidzie do intensyfikacji działań marketingowych i CSR na polu sportu. Deweloper uważa, że wsparcie dla regionalnych inicjatyw, szczególnie tych, które zakładają rozwój osobisty młodych, utalentowanych ludzi, jest szczególnie wartościowym narzędziem dla społecznej odpowiedzialności biznesu. Właśnie dlatego Spółka  zaangażowała się w kolejny program, mający na celu rozwijanie młodych, zdolnych piłkarzy – "Szansa dla każdego".

Avatar photo

Napisane przez Kosmalska Marta

Złociste Nuggetsy Kamis w zestawie z Gustawem

Social media marketing – świeżość i pożądanie