w , ,

Murakami na Targach Książki w Krakowie? Ruszają przygotowania do najważniejszej imprezy branży…

Śląsk na Targach Książki w Krakowie

Na przestrzeni 14 lat krakowskie Targi Książki odwiedziło ćwierć miliona osób ! Począwszy od 1997r. każdego roku impreza rosła w siłę, zyskując sobie sympatię miłośników książki z całej Polski. Nowości wydawnicze oraz spotkania ze znakomitymi polskimi i światowymi autorami to sprawdzona formuła czterodniowych Targów. W tym roku wzbogacona jest m.in. o Salon Małe Ojczyzny , a pierwszym promowanym regionem będzie Śląsk .

– To naturalny wybór. Śląsk to dla nas niezwykły region, znajdujący się tak blisko. Powiązania gospodarcze, turystyczne i kulturalne są bardzo mocne. Widzimy to na samych Targach Książki – ponad 20% gości przyjeżdża do nas z województwa śląskiego. Myślę, że w Polsce wciąż myśli się o Śląsku dość stereotypowo. Uważam, że po naszych Targach odczarujemy wizerunek regionu „kopalń, węgla i stali”, a zwiedzający, którzy przyjadą do nas z całej Polski zakochają się w Śląsku twórczym i intelektualnym. – mówi Grażyna Grabowska, prezes Targów w Krakowie.

Salon Małe Ojczyzny – Śląsk , którego gośćmi będą znane postaci śląskiego świata kultury, mediów i sztuki został objęty honorowym patronatem marszałka woj. śląskiego Adama Matusiewicza oraz prezydenta Katowic Piotra Uszoka. Głównymi partnerami Targów Książki w Krakowie zostały natomiast dwie znakomite śląskie instytucje, czyli Muzeum Śląskie i Biblioteka Śląska .

Wydawnictwo MUZA SA i Targi w Krakowie starają się o Murakamiego

Spotkanie z japońskim pisarzem byłoby z pewnością nie lada atrakcją dla polskich czytelników. Dlatego też trwają intensywne starania, aby 15. edycję Targów Książki uświetnił swoją obecnością ceniony w świecie Haruki Murakami.. Potwierdzają to przedstawiciele wydawnictwa MUZA, które w swojej ofercie posiada książki tego autora.

– W październiku zamierzamy wydać absolutny bestseller, jakim niewątpliwie jest, trzeci tom powieści 1Q84 (przyp. red.: będącej nawiązaniem do Roku 1984 George’a Orwella). Myślę, że wizyta Murakamiego w Polsce byłaby doskonałą promocją książki jego autorstwa. Jestem też przekonany, że spotkanie z japońskim pisarzem dla wielu polskich czytelników byłoby wydarzeniem literackim roku! Wysłaliśmy już stosowne zaproszenie przez agenta pisarza i z niecierpliwością czekamy na pozytywną odpowiedź. – mówi Krzysztof Genczelewski, dyrektor działu marketingu w Wydawnictwie MUZA SA.

Targi Książki na liście Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011!

Od 1 lipca Polska przewodniczy pracom Rady Unii Europejskiej. W grupie pięciu miast, które zostały oficjalnymi gospodarzami polskiej prezydencji, znalazł się Kraków. Odbywające się w tym czasie najbardziej prestiżowe wydarzenia zostały wpisane na listę Krajowego Programu Kulturalnego Polskiej Prezydencji 2011 . Jednym z nich są właśnie Targi Książki w Krakowie!

Nie tylko Długosz

Tradycyjnie Targom towarzyszyć będzie Konkurs im. J. Długosza , czyli niezależna inicjatywa kulturalna organizowana corocznie od 1998 r. Bezpośrednim celem Konkursu jest wybór dzieła o wybitnych wartościach poznawczo-naukowych z dziedziny humanistyki. W 2010 roku jego laureatem został profesor Uniwersytetu Gdańskiego Mieczysław Nurek (nagrodzony za książkę Gorycz zwycięstwa).

Ponadto podczas Targów zostaną oficjalnie wręczone nagrody w konkursie Książka Audio Roku 2010 oraz zostanie ogłoszony laureat konkursu Papierowy Ekran 2011 – w którym wybrana zostanie najlepsza strona internetowa promująca książkę.

Tyle książek w całym mieście

– Tegoroczna 15. edycja Targów Książki w Krakowie będzie bez wątpienia edycją wyjątkową. Nowe inicjatywy takie jak Salon Małe Ojczyzny Śląsk,  sprawiają, iż Targi jeszcze przed ich rozpoczęciem cieszą się ogromnym zainteresowaniem ze strony zwiedzających. Wyróżnienie jakim stało się dla nas włączenie Targów Książki do programu Prezydencji motywuje, zarówno nas organizatorów jak i wystawców do wzmożonej pracy, której efekty będzie można ocenić w listopadzie. Najpopularniejsi autorzy, setki spotkań, promocje premierowych tytułów, dziesiątki paneli dyskusyjnych i prezentacji. Wszystko, to sprawia, że już dziś serdecznie zapraszamy do Krakowa wszystkich czytelników i miłośników książek z całej Polski. Nie sposób opisać wszystkich wydarzeń, które towarzyszą Targom Książki. Atmosferę wydarzenia najlepiej odda zatem określenie "czterodniowe święto Książki w całym mieście". Jednak Centrum wydarzeń to oczywiście Hala Targów w Krakowie przy ul.Centralnej 41a. – zapowiada Katarzyna Popieluch-Kmiecik, komisarz Targów Książki w Krakowie

Targi w Krakowie Sp. z o.o. to trzeci w Polsce organizator targów i kongresów. Firma od kilkunastu lat organizuje najważniejsze, branżowe imprezy – największe Targi Narzędzi
i Obrabiarek w południowej Polsce Eurotool®, Targi Stomatologiczne Krakdent®, Targi Wyposażenia Hoteli i Gastronomii Horeca, czy niepowtarzalne Targi Książki.

Wysoka jakość świadczonych usług, dobra organizacja, rzetelność, uczciwość i profesjonalna obsługa sprawiają, że w ciągu roku w imprezach uczestniczy ponad
2 000 wystawców i 80 000 zwiedzających .

W czerwcu 2011 r. Targi w Krakowie Sp. z o.o zostały przyjęty do grona członków Światowego Stowarzyszenia Przemysłu Targowego UFI (The Global Association of the Exhibition Industry)  zrzeszającego  wiodących organizatorów targów i właścicieli terenów targowych.

Avatar photo

Napisane przez Grupa PRC

Wodoodporne etui od KL Trade – ochrona na wakacjach

PSW Capital (dawniej Grupa PSW Holding S.A.) wypłaca rekordową dywidendę i kupuje ciepłownię