w

Motel 6 i Studio 6 wzbogacą umowę dystrybucyjną firmy Amadeus i sieci Accor

Firma Amadeus, światowy lider w dziedzinie rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla branży turystycznej, poinformowała o rozszerzeniu umowy dystrybucyjnej z firmą Accor, wiodącym na świecie operatorem sieci hotelowych. Porozumienie umożliwia rezerwację ponad 1 100 obiektów należących do ekonomicznych sieci hotelowych Motel 6 i Studio 6 poprzez system Amadeus. Włączenie dwóch marek do globalnego systemu dystrybucyjnego firmy Amadeus zwiększyło tym samym liczbę hoteli dostępnych w systemie do ponad 90 000.

Porozumienie stanowi część strategii realizowanej przez firmę Accor, która zakłada przyspieszenie rozwoju ekonomicznych sieci hotelowych poprzez zainteresowanie ofertą określonych grup docelowych oraz pozyskanie klientów spoza regionu Ameryki Północnej.

Współpraca z siecią Motel 6, która oferuje tanie noclegi oraz siecią Studio 6, zapewniającą osobom podróżującym służbowo komfortowe zakwaterowanie w przystępnej cenie, wspiera firmę Amadeus w realizowaniu strategii dystrybucji w branży hotelowej. Podejście to zakłada oferowanie wiodących sieci hotelowych dostosowanych do indywidualnych potrzeb klientów. W ten sposób Amadeus odpowiada na rosnące oczekiwania biur podróży, które kładą duży nacisk na zróżnicowaną ofertę cenową oraz bogatą bazę noclegową.

Obecnie szacuje się, że zagraniczni goście przybywający do Ameryki Północnej mogą przyczynić się do blisko 4-procentowego globalnego wzrostu rocznych przychodów w ciągu najbliższych 10 lat . Sieci Motel 6 oraz Studio 6, które udostępniają ponad 1 100 lokali z łączną liczbą 100 000 pokoi na terenie USA i Kanady, oferują zagranicznym gościom wygodny i niedrogi sposób na doświadczenie prawdziwej amerykańskiej podróży.

Hugo Ehrnreich, Head of Hotel Distribution, Amadeus, tak skomentował porozumienie: – Zależy nam na uzyskaniu pewności, że wszystkie potrzeby naszych partnerów są spełnione. Dążymy by sprostać zróżnicowanym wymaganiom osób dokonujących rezerwacje, którzy oczekują szerokiego portfolio ofert hotelowych – obejmujących zarówno tanie hotele, możliwość rezerwacji w opcji pre-paid czy też szukających ciekawych, niszowych miejsc. Pragniemy oferować dostawcom usług hotelowych możliwość skutecznego dotarcia do zagranicznych klientów w celu zwiększenia zainteresowania ich ofertą. Cieszymy się z rozszerzenia i umocnienia naszych relacji z firmą Accor poprzez włączenie dwóch znanych marek Motel 6 i Studio 6 do oferty Amadeus.

Ludovic DuPont, Vice President, Distribution Travel Agencies, Accor, powiedział o współpracy: – Umowa jest dla nas szansą na uzyskanie dostępu do międzynarodowego rynku turystów. Pragniemy oferować nasze usługi poprzez najlepszy kompleksowy system GDS dla każdego regionu, promując naszą bogatą ofertę korzystnych cenowo hoteli wśród podróżnych z całego świata. Z tego względu współpraca z firmą Amadeus była dla nas oczywistą decyzją.

***

Informacje o Motel 6
Motel 6 oferuje najniższe ceny wśród krajowych sieci hotelowych z ponad 1 100 lokalami w USA i Kanadzie – własnymi oraz wynajmowanymi na zasadzie franczyzy. Od 25 lat Motel 6 wyznaje zasadę: “Zostawimy dla Ciebie włączone światło®” (ang. “We’ll leave the light on for you®”), zyskując miano najbardziej rozpoznawalnej marki w segmencie tanich noclegów. Motel 6 był pierwszą siecią w kraju przyjazną zwierzętom, która przyjmuje klientów wraz z ich pupilami od 1962 roku. Standardowe udogodnienia oferowane przez Motel 6 zawierają takie elementy jak: darmowe lokalne połączenia telefoniczne, brak opłaty za dostęp do usługi rozmów międzymiastowych, darmowa poranna kawa oraz wiele kanałów telewizji kablowej. Większość hoteli oferuje także dostęp do Internetu przez WI-FI, baseny oraz pralnie dla gości. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.motel6.com.

Informacje o Studio 6
Studio 6 rozszerzyło swoją ofertę hotelową o wygodne, umeblowane lokale do wynajęcia za niską tygodniową opłatą, a także wiele udogodnień związanych z zakwaterowaniem. Hotele Studio 6 są zlokalizowane w głównych ośrodkach biznesowych USA i Kanady, z łatwym dostępem do centrów handlowych i rozrywkowych oraz restauracji. Więcej informacji można znaleźć na stronie www.staystudio6.com

Informacje o firmie Accor
Accor to wiodący na świecie operator sieci hotelowych i lider rynku europejskiego, który oferuje 4 200 hoteli z łączną liczbą ponad 500 000 pokoi, zlokalizowanych na terenie 90 krajów z całego świata.

Szerokie portfolio marek hotelowych firmy Accor – Sofitel, Pullman, MGallery, Novotel, Suite Novotel, Mercure, Adagio, ibis, all seasons, Etap Hotel, Formule 1, hotelF1 oraz Motel 6, a także związane z nimi Thalassa sea & spa i Lenôtre – dostarczają bogatą ofertę dla segmentu luksusowego oraz ekonomicznego. Firma zatrudniając 145 000 pracowników na całym świecie, służy swoim klientom i partnerom prawie 45-letnią wiedzą i doświadczeniem.

Informacje o firmie Amadeus
Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych (np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych (biura podróży, w tym online) i odbiorcy (firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach. W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2010 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,683 mln euro oraz EBITDA w wysokości 1,015 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 130 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com


Kontakt dla mediów

Joanna Parasiewicz
Account Director
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 140
e-mail: [email protected]
www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz
Account Manager
Dział Nowych Technologii
Sigma International (Poland) LTD
tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 108
e-mail: [email protected]
www.sigma.com.pl

 

Avatar photo

Napisane przez Sigma

Moc herbaty w Młynie Klekotki

Eclix – system CRM w modelu usługowym