w

Majówka 2011- najpopularniejsze kierunki europejskie. Raport Tanie-Loty.com.pl

Centrum Rezerwacji Tanie-Loty.com.pl podsumowuje rezerwacje biletów lotniczych dokonane w 1. kwartale 2011 roku na okres świąteczny oraz pierwszy tydzień maja. Polscy podróżni coraz chętniej wybierają jako miejsca wypoczynku zagraniczne miasta – głównie we Francji, Anglii, Włoszech i w Hiszpanii.

Blisko 60% klientów Tanie-Loty.com.pl wyleciało w tym roku na majówkę samolotem. To aż 25-procentowy wzrost w porównaniu z ubiegłym rokiem. W przeciwieństwie do wyjazdów zorganizowanych za pośrednictwem biur podróży, osoby podróżujące niezależnie za cel obierały miasta europejskie. Liderami zestawienia najpopularniejszych kierunków podróży na majówkę są Paryż i Londyn. Tuż za nimi plasuje się niekwestionowany hit tegorocznej majówki, Rzym. Aż 7% wszystkich rezerwacji majówkowych stanowiły loty na beatyfikację Jana Pawła II, która odbyła się 1.05.2011.

Dużym powodzeniem podróżnych cieszyły się również inne włoskie miasta – m.in. Mediolan i Wenecja. Tradycyjnie tłumnie odwiedzana przez klientów była czeska Praga. Natomiast korzystne w pierwszym kwartale br. ceny biletów do Aten wpłynęły na znaczny wzrost zainteresowania podróżnych właśnie tym kierunkiem.

Niesłabnącym zainteresowaniem turyści darzą Półwysep Iberyjski. W czołówce 10 miast, do których polecieli oni na święta i/lub weekend majowy znalazły się: Lizbona, Barcelona i Madryt. Szczegółowe zestawienie najpopularniejszych miast docelowych majowych podróży, wraz ze średnimi cenami biletów przedstawia załączona tabela.

Co ciekawe, w 1. kwartale tego roku odnotowano również znaczący wzrost rezerwacji lotów do miast byłych republik radzieckich (Erywań, Moskwa, Kijów) oraz byłej Jugosławii (Belgrad), co świadczy o rosnącym zainteresowaniu turystów tymi kierunkami.

Aż 79% turystów na majówkę poleciało z towarzyszem. Większość klientów (65%) korzystała podczas swojej podróży z usług tradycyjnych przewoźników lotniczych. Najpopularniejszym miejscem wylotów były: lotnisko Chopina w Warszawie, port w Krakowie oraz wrocławskie Strachowice. Z zagranicznych lotnisk startowych i przesiadkowych podróżni rezerwujący na Tanie-Loty.com.pl najczęściej korzystali z portu we Frankfurcie.

Koniunktura dla biletów lotniczych jest w tym półroczu 2011 roku korzystna. Podróżni znacznie chętniej niż przed rokiem organizują samodzielne, krótkie podróże, takie jak właśnie wyloty majówkowe.

Źródło: Tanie-Loty.com.pl

Avatar photo

Napisane przez Artweb-Media

Recepta na skuteczny system ochrony zdrowia na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2011 w Katowicach

Amellie – nowy sklep w sieci Drogerie Polskie