w

Licencje Deutsche Bahn dostępne w Polsce

Firma TSS Polska Touristik Service System Sp. z o.o. oraz Amadeus, globalny dostawca rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla branży turystycznej podjęły się pilotażowego wdrożenia produktu Deutsche Bahn (DB) w Polsce.

Z początkiem 2010 roku TSS Polska, działająca w ramach zrzeszenia niezależnych biur podroży, które w ramach współpracy promują nowoczesny i efektywny system sprzedaży usług turystycznych, podpisała kontrakt z najsilniejszym partnerem kolejowym w Europie. Zostając Generalnym Agentem Deutsche Bahn Vertrieb GmbH na rynku polskim, firma poszerzyła zakres swoich usług dla wszystkich usługobiorców branży turystycznej.

Dzięki współpracy możemy zaoferować biurom podróży możliwość nabycia licencji Deutsche Bahn na sprzedaż biletów kolejowych – komentuje Teresa Wawdysz, Prezes Spółki TSS Polska. – Cieszymy się niezmiernie z podjętej współpracy i jesteśmy przekonani, że zaowocuje ona podniesieniem wydajności biur podróży w zakresie sprzedaży i obsługi klientów wyjeżdżających w celach urlopowych lub biznesowych – dodaje.

Bogata oferta Deutsche Bahn pozwala biurom podroży po nabyciu licencji DB na zaoferowanie rozbudowanej sieci połączeń i taryf niemieckich, dostępnych w systemie rezerwacyjnym Amadeus. Biura podroży użytkujące rozwiązania Tours Suite lub Tours Suite (integrated) mają możliwość poszerzenia swojego portfolio poprzez otrzymanie licencji DB w TSS Polska oraz aktywowanie maski Rail w systemie Amadeus, co pozwala jednym kliknięciem na przejście do oferty DB. Warunki nabycia licencji Deutsche Bahn można otrzymać bezpośrednio w TSS Polska.

Nabywając licencję Deutsche Bahn, biura podroży zyskują możliwość rozbudowania swojej dotychczasowej oferty, co przekłada się na pozyskanie nowych klientów udających się na urlop lub w podroż służbową koleją, a tym samym wyższe zyski
z działalności operacyjnej
– komentuje Krzysztof Kuc, dyrektor generalny Amadeus Polska.  

Oferty specjalne, zniżki i promocje Deutsche Bahn zachęcają do poznania z innej perspektywy niemieckie landy, jak i sąsiednie kraje, np. Belgię, Włochy, Danię, Austrię, Czechy, Węgry, Słowację, Chorwację, Luksemburg, Holandię i Szwajcarię.

Z oferty Deutsche Bahn, charakteryzującej się konkurencyjnymi cenami i atrakcyjnymi systemem prowizyjnym korzysta już kilka biur podroży w Warszawie, Poznaniu
i Wrocławiu, które otrzymały licencję DB i aktywnie promują ten produkt na rynku. 

Nabycie licencji Deutsche Bahn gwarantuje biurom podróży osiągnięcie wymiernych korzyści, a mianowicie:

  • Nieograniczony dostęp do bogatej sieci połączeń i taryfniemieckich linii kolejowych na przejazdy w Niemczech i Europie, ale także taryf oszczędnościowych na wyjazdy z Polski w ramach Europa Spezial[1]na różnych odcinkach 
  • Konkurencyjne ceny przejazdówkolejowych dla klientów podróżujących w celach urlopowych i biznesowych[2]
  • Oferowanie klientom podróżującym koleją Deutsche Bahn usług najwyższej klasy 

 – zwiedzenie najpiękniejszych europejskich metropolii podróżując koleją City Night Line

 – zwiedzenie Europy ekologicznie i ekonomicznie dzięki rezerwacji pociągu samochodowego „Autozug”[3]

– ICE bilet ”Dauer Spezial”[4]przez Niemcy w atrakcyjnej cenie

– Przejazdy weekendowe dla 5 osób[5]w atrakcyjnej cenie

  • Prowizje dla biur z licencją DBkształtujące się w granicach od 2,5% do 12,5%
    w zależności od rodzaju produktu i wysokości sprzedaży
  • Współpracę z najsilniejszym Partnerem kolejowym w Europie jakim jest Deutsche Bahn

Biura podróży zainteresowane podjęciem współpracy i nabyciem licencji DB mogą uzyskać więcej informacji kontaktując się mailowo z TSS Polska [email protected]

Informacje o TSS Polska Touristik Service System Sp. z o.o.

TSSPolska Touristik Service System Sp. z o. o.stanowi silny związek niezależnych biur podroży, które w ramach kooperacji promują nowoczesny i efektywny system sprzedaży usług turystycznych.

W oparciu o know how i wieloletnie doświadczenie macierzystej firmy TSSTouristik Service System GmbHw Dreźnie, sieć biur TSS Polska kontynuuje owocną współpracę z ponad 60 organizatorami niemieckimi i podmiotami z branży turystycznej.

Głównym celem TSS Polska jest pomoc firmom i biurom turystycznym w utrzymaniu się na trudnym rynku turystycznym, bez ograniczenia ich samodzielności i indywidualności.

Wykorzystanie efektów synergii i szybkie wdrażanie sprawdzonych strategii, np. koncepcji Multi-Chanel, pozwalają osiągnąć oczekiwane wartości dodatkowe, zarówno biurom podróży, usługodawcom jak i partnerom świadczeń turystycznych.

Biura Kooperacji mogą korzystać zarówno z umów bezpośrednich dowolnie wybranych przez siebie organizatorów polskich lub organizatorów zagranicznych, mających siedzibę w Polsce, jak i za pomocą kooperacji TSSPolska z zagranicznymi organizatorami, bez konieczności posiadania bezpośrednich umów agencyjnych.

Poprzez bezpośrednie umowy z organizatorami, towarzystwami lotniczymi i świadczeniodawcami usług turystycznych, TSS Polska dysponuje kompleksową bazą danych, dzięki czemu umowy  dostosowane są do potrzeb i oczekiwań klientów.

Więcej informacji o firmie TSS Polska można znaleźć na stronie internetowej www.tsspolska.pl

Informacje o firmie Amadeus

Amadeus to wiodący dostawca zaawansowanych rozwiązań technologicznych i usług przetwarzania danych dla światowej branży turystycznej.

Docelowe grupy klientów firmy to dostawcy usług turystycznych(np. linie lotnicze, hotele, przewoźnicy kolejowi, przewoźnicy promowi), sprzedawcy usług turystycznych(biura podróży, w tym online) i odbiorcy(firmy jak i turyści indywidualni).

Amadeus opiera swoją działalność na modelu biznesowym bazującym na transakcjach.
W 2010 roku system Amadeus przetworzył ponad 850 milionów transakcji.

Amadeus ma swoje placówki w Madrycie (siedziba główna firmy i dział marketingu), Nicei (dział rozwoju) i Erding (dział operacyjny – centrum przetwarzania danych) oraz biura regionalne
w Miami, Buenos Aires, Bangkoku i Dubaju. Firma Amadeus świadczy usługi dla klientów za pośrednictwem 73 lokalnych Organizacji Handlowych Amadeus obejmujących swoją działalnością 195 krajów.

Spółka jest notowana na giełdach w Madrycie, Barcelonie, Bilbao i Walencji pod symbolem „AMS.MC”. W 2010 roku firma odnotowała zysk w wysokości 2,683 mln euro oraz EBITDA
w wysokości 1,015 mln euro. Amadeus zatrudnia na całym świecie ponad 10 130 pracowników, reprezentujących 123 narodowości.

Więcej informacji o firmie Amadeus można znaleźć na stronie internetowej www.amadeus.com.pl

Więcej informacji na temat działań firmy Amadeus w zakresie finansów i inwestycji można znaleźć na stronie www.investors.amadeus.com  

Kontakt dla mediów

Joanna Parasiewicz

Account Director

Dział Nowych Technologii

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 140

e-mail: [email protected]

www.sigma.com.pl

Elżbieta Więckiewicz

Account Manager

Dział Nowych Technologii

Sigma International (Poland) LTD

tel: +48 22 628 04 88, 628 05 93 wew. 108

e-mail: [email protected]    

www.sigma.com.pl

TSS Polska Touristik Service System Sp. z o.o.

ul. Sokołowskiego 2     

60-682 Poznań

tel. 61 82 88 160

fax 61 82 55 737

e-mail: [email protected]

e-mail w kwestii licencji Deutsche Bahn: [email protected]

www.tsspolska.pl[1]Przykładowo, Europa-Spezial „Berlin-Warszawa-Express” z Warszawy do Berlina już od 29 Euro lub z Poznania do Berlina już od 19 Euro

[2]Przykładowo, ICE z Berlina do Frankfurtu w 3,5 godz. lub Hamburga w 1,5 godz. w cenie od 29 Euro; zniżki dodatkowe dla posiadaczy Bahn Card 25 lub Bahn Card 50, odpowiednio 25% lub 50%; dzieci do lat 15 podróżujące z rodzicami, dziadkami lub opiekunami podróżują za darmo

[3]„Autozug” – samochód na platformie kolejowej zapewniający oszczędność czasu i paliwa oraz świadomą ochronę środowiska; już od 99 Euro w Niemczech lub 149 Euro w Europie

[4]Dauer Spezial przez Niemcy już od 29 Euro

[5]Przejazdy weekendowe dla 5 osób na 1 dzień już od 39 Euro 

Avatar photo

Napisane przez Sigma

Oglądalność telewizji: 23-29.05.2011

Forum Motoryzacja dla Wszystkich