w

Łazienka po frankfurcku

Odbywające się co dwa lata w marcu targi ISH to bezapelacyjnie najważniejsze światowe wydarzenie dla całej branży sanitarnej, grzewczej i instalacyjnej. Poza wystawcami niemieckimi nie zabrakło ekspozycji firm ze wszystkich części Europy, USA oraz Azji.

Co pokazywano w tym roku? Firmy z branży wyposażenia łazienek zdecydowanie postawiły na nowoczesność i trend „eko”. Wychodząc z założenia, że  woda i energia to dwa źródła niezbędne do naszego życia producenci starali się zmierzać w stronę ich ochrony, trwałości i wydajności swoich produktów oraz wykorzystywania odnawialnych źródeł energii. Nie zapomniano też o  tym by było po prostu  wygodnie, przyjaźnie i designersko.

 

Na tak ważnym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Marmorinu – polskiego producenta zlewów, umywalek i brodzików z materiałów kompozytowych. Rodzinna firma z Wielkopolski właśnie na czas targów zaplanowała  premiery swoich tegorocznych nowości. Wśród odwiedzających stoisko producenta zdecydowanie najwięcej emocji budziła awangardowa bryła brodziko – wanny. Model Jena to kompromis w odwiecznym  sporze pomiędzy wielbicielami długich kąpieli a amatorami „szybkiego prysznica”. Projekt pierwszej w historii firmy wanny Marmorin powierzył – nietypowo –  dwójce początkującychprojektantów działających pod nazwą MOWOstudio. O tym, że warto oddać głos młodym ludziom przedstawiciele firmy przekonali się bardzo szybko i nie chodzi tu tylko o reakcje gości ISH. Na krótko przed targami we Frankfurcie nadeszła elektryzująca wiadomość, że produkt otrzymał jedno z najbardziej prestiżowych wyróżnień na świecie – red rod design award honourable mention. Odwiedzający ekspozycję mogli ponadto obejrzeć dwie propozycje pasujących do wanny umywalek: modele Jena i Siwa. Inna zaprezentowana w trakcie targów ISH nowość to asymetryczna i bardzo futurystyczna umywalka Atami. Niezabrakło też kontynuacji  – stanowiących już wizytówkę i znak rozpoznawalny Marmorinu – linii umywalek stojących wolno. W tegorocznej ofercie znalazły się aż cztery propozycje. Dla wielbicieli stonowanej klasyki  przygotowano  umywalki Febe i Wega. Ich absolutne przeciwieństwo stanowią –   przypominająca rozwinięty kwiat  – Flora i – działająca na wnętrze niczym odmładzający lifting  – bryła Weaver.  Zaprezentowano również  nowość z segmentu zlewów – model Olwin.

 

Kolejna edycja targów ISH planowana jest na rok 2013.W międzyczasie Marmorin planuje pojawić się na wielu innych krajowych i zagranicznych imprezach związanych ze sferą projektowania i designu. Nie zabraknie też konkursów, do których wystawione zostaną zaprezentowane podczas targów nowości. 

 

 

Kąpiel z czerwoną kropką

Marmorin wyłącznym przedstawicielem Puris Bad