w

Kąpiel z czerwoną kropką

To pierwsza wanna w ofercie wyspecjalizowanego w produkcji zlewów i umywalek oraz brodzików Marmorinu. Łączący w sobie zalety długich kąpieli i „szybkiego prysznica”model Jena stanowi wcielenie w życie idei młodych projektantów  z MOWOstudio (Monika Elikowska – Opala i Wojciech Opala). Mariaż świeżego spojrzenia na design  z perfekcyjnym dopracowaniem funkcji i precyzją wykonania  zaowocował powstaniem ciekawej i zarazem niezwykle użytecznej bryły. Awangardowy projekt podbił serca jury prestiżowego konkursu projektowegored dot design award, gdzieotrzymał wyróżnienie  reddotdesign award honourable mention 2011.

 

Zaprezentowana światu po raz pierwszy podczas frankfurckich targów ISH Jena stanowi współczesną wariację na temat tradycyjnej  wanny wolnostojącej. Prosta  i gładka forma oraz elegancka linia doskonale wpisują się w stylistykę nowoczesnych,przestronnych wnętrz. Odpowiednio wyprofilowany kołnierz otaczający część wanny, w której można skorzystać z prysznica, zapobiega rozpryskiwaniu wody podczas kąpieli dzięki swojej wysokości i delikatnemu odchyleniu. Model wykonano z kompozytowego materiału– solid surface –  charakteryzującego się satynowym wykończeniem wyjątkowo przyjemnymw dotyku. Dopełnienie kolekcji stanowią dwie, utrzymane w podobnej stylistyce, propozycje umywalek: Jena  oraz Siwa.

 

Projekt: Monika Elikowska – Opala i Wojciech Opala MOWOstudio

Materiał: Solid Surface – według autorskiego opracowania producenta.

Producent: Marmorin

 

 

O konkursie:

 

Red dot design award uznawany jest za najważniejszy  konkurs designerski na świecie. Odbywa się cyklicznie od 1955 roku.Nagrody i wyróżnienia przyznawane są w trzech kategoriach: „ product design” (wzornictwo), „communication design” (komunikacja wizualna) oraz „design concept” (koncepcja projektowa).Tegoroczna edycja przyciągnęła 1700 firm z ponad 60 krajów. Wyróżnione projekty lub ich wizualizacje będzie można podziwiaćna ekspozycji "Design on stage – winners red dot award: product design 2011" w Muzeum Red Dot Design usytuowanym w kompleksie przemysłowym w Essen.

NOWA ODSŁONA AGENCJI KASTCOM PR & EVENTS

Łazienka po frankfurcku