w

Lampy z forniru – klasyka ekstrawagancji?

W sklepie InniLiving.pl można obejrzeć między innymi trzy kolekcje fornirowych lamp: Air, Anfora i Agatha.

Na kolekcję Air składają się lampy w trzech wielkościach – jeden kinkiet i dwie lampki stołowe. Kolekcja to pomysł irlandzkiego projektanta Raya Powera, który, zafascynowany plastyką materiału, jakim jest fornir, postanowił wykorzystać go do tworzenia klasycznych kształtów lamp – ale z niewykorzystanego dotąd w tym celu tworzywa. Lampy wykonane są z jednego kawałka forniru. Dają przytulne, rozproszone światło, wydobywając naturalne piękno forniru w podświetlonych kolorowo słojach.

Kolekcja nagrodzona została wyróżnieniem w najbardziej prestiżowym konkursie designerskim Red Dot Design 2010 oraz nagrodzona w najbardziej prestiżowym konkursie wzorniczym dla nowych produktów – Good Design 2008.

Kolekcja Anfora jest projektem Miguela Herranza. To misternie pozwijane długie płaty forniru, na których załamuje się światło. Elegancja tych form pozwala umieszczać lampy z kolekcji Anfora w nawet najbardziej prestiżowych wnętrzach.

Agatha to rodzina fornirowych lamp projektu Luisa Eslavy, skonstruowanych z centralnie spiętych fragmentów forniru. Trzy wielkości rozedrganych fornirowych pętli rozpraszają światło pod sufitem, tworząc bujne kształty na podobieństwo kwiatów.

Fornir barwiony jest przez Luzifera na kolory: biały, żółty, pomarańczowy, szary, czerwony, zielony i brązowy.

Kliknij, aby zobaczyć lampy Luzifer w InniLiving.pl

Źródło: InniLiving.pl/ Inni PR & Marketing

Avatar photo

Napisane przez Inni PR & Marketing

Apartament w fioletach – nowocześnie i glamour

Nowa Pyralgina Sprint od Polpharmy