w ,

Krawaciarz w podróży, czyli jak być zawsze bez skazy

Garnitury to prawdziwa zmora dla podróżujących. Jak tu bowiem pozostać świeżym po godzinach w pociągu czy samolocie? Najkorzystniej byłoby mieć ze sobą garnitur na przebranie, najlepiej w jednym z wielu specjalnych pokrowców, których wybór na rynku powiększa się z roku na rok. Jednak wszyscy wiemy, że to nie zawsze możliwe. Żeby zminimalizować gniecenie, najlepiej zdjąć chociaż marynarkę, gdyż deformuje się ona najbardziej w pozycji siedzącej. Należy odwiesić ją, w miarę możliwości na porządnym wieszaku, by ramiona nie straciły kształtu. Ewentualne zagniecenia (jeśli prasowanie nie wchodzi w grę) znikną, gdy po przyjeździe powiesimy marynarkę ( czy spodnie) w wilgotnym otoczeniu – np. w łazience.

Przy dość mobilnym stylu życia, warto zainwestować w choć jeden garnitur z materiału o podwyższonej odporności na zagniecenia Tkaniny o gęstej strukturze splotu gniota się mniej, podobnie jak te z domieszkami włókien sztucznych – najdelikatniejsza jest 100% wełna.

Dostępna w Concierge marka Digel poszła o krok dalej. W odpowiedzi na zapotrzebowanie wymagających klientów biznesowych, wprowadziła na rynek linię garniturów Protect 3. Eleganckie, dobrze skrojone, a przy tym doskonałe do zadań specjalnych. Materiał, z którego są wykonane nie tylko się nie gniecie, ale jest także odporny na plamy, wodę, a jako bonus posiada wkładkę chroniącą przed radiacją telefony komórkowego. Przystępna cena tego wynalazku to dodatkowy argument.

Sytuacje kryzysowe najlepiej przewidywać wcześniej. Warto zwrócić uwagę, czy hotel w którym się zatrzymamy, oferuje ekspresową usługę czyszczenia. Dobrze, gdy w jego niedalekim sąsiedztwie znajdziemy sklep oferujący podstawowy asortyment strojów biznesowych, jak choćby koszule. Concierge, ulokowany zaraz przy hotelu Qubus, doskonale rozumie natychmiastowe potrzeby. Goście hotelu mogą w każdej chwili nabyć świeżą koszulę, marynarkę czy krawat.

Szczególnie latem, gdy środki transportu nie zawsze posiadają sprawną klimatyzację, możliwość nabycia świeżej koszuli to spore udogodnienie. Pamiętajmy jednak, najlepsza jest bawełna, tworzywa sztuczne tylko potęgują letni dyskomfort.

Pozostaje tylko życzyć, by letnie podróże były jednak mniej ….formalne.

[źródło: media.365pr]

Avatar photo

Napisane przez 365 PR

Ruszyły DOBRE STRONY 2011! Znamy laureata nagrody!

Nowa restauracja azjatycka w Centrum Handlowym Osowa