w

Klucz do sukcesu – jak uwolnić swój potencjał biznesowy?

W dzisiejszym niezwykle dynamicznie zmieniającym się świecie, sukces często kojarzony jest przede wszystkim z rozwojem kariery, czy mnożącymi się na koncie zerami. Jednak, jak uważa Inessa Kim – dyplomowana Instruktorka NeuroGrafiki, prawdziwe uwalnianie potencjału biznesowego zaczyna się od zrozumienia, czym sukces jest dla nas samych.

– Nie ma jednoznacznej definicji sukcesu. Jedna osoba sukces odnaleźć może w roli rodzica – patrząc,
jak dziecko dorasta i zaczyna wykorzystywać narzędzia, które mu przekazała. Dla kogoś innego sukcesem będzie wystawa obrazów w znanej galerii sztuki – podkreśla Inessa Kim, dyplomowana Instruktorka NeuroGrafiki. Kluczowym jest, aby nie stawiać znaku równości między sukcesem a bogactwem finansowym. Aby osiągnąć sukces w jakiejkolwiek dziedzinie, trzeba przede wszystkim wejść w stan harmonii i szczęścia, zarówno w relacjach z samym sobą, jak i ze światem zewnętrznym.

Rola samooceny w drodze do sukcesu
Zdaniem Inessy Kim, poczucie własnej wartości odgrywa ogromną rolę w osiąganiu sukcesu. Wiele osób nie docenia swoich umiejętności i talentów, co prowadzi do frustracji i braku pewności siebie. – Zacznijmy od spisania rzeczy, które nie tylko potrafimy robić dobrze, ale które wnoszą coś dobrego do życia innych ludzi i jednocześnie sprawiają nam przyjemność. A jeżeli na dodatek znajdą się osoby, które będą chciały nam za to zapłacić, to wtedy można powiedzieć, że znaleźliśmy IKIGAI, który według Japończyków jest sekretem do długiego i szczęśliwego życia. Pomyślmy, ile jest na tym świecie osób, które nie potrafią robić tego, co my potrafimy i doceńmy siebie – radzi Inessa Kim. 

Według ekspertki każdy z nas ma unikalne talenty i umiejętności, które mogą prowadzić do sukcesu, jeżeli będą odpowiednio rozwijane i pielęgnowane. – Uważam, że nie ma ani jednej osoby na tej ziemi, której w ogóle nic się nie udało. To my sami zbyt często nie doceniamy tego, co potrafimy zrobić, umniejszamy swoim osiągnięciom. –  Według Inessy Kim, brak wiary w siebie może wpędzić nas w błędne koło – nieustannie sami utwierdzamy się w przekonaniu, że czegoś nie potrafimy, a sukces jest poza naszym zasięgiem. 

Wsparcie od rodziny i bliskich może znacząco wpłynąć na rozwój poczucia własnej wartości i pewności siebie. Inessa Kim podkreśla, że wsparcie, jakie otrzymała od swoich rodziców, było kluczowe w jej rozwoju osobistym i zawodowym. – Rodzice wpoili mi, że jestem mądra i zaradna. Kiedy, już po wyprowadzce za granicę dzwoniłam czasem do nich by się wypłakać, jak coś mi tam nie wychodziło, mama mówiła mi: “Kto sobie z tym poradzi, jeśli nie ty?” – wspomina ekspertka.

NeuroGrafika może pomóc uwolnić potencjał
Jednak nie wszyscy dostajemy w dzieciństwie wystarczająco dużo wsparcia, nie wszyscy uczeni jesteśmy pewności siebie niezbędnej do osiągania sukcesów. Obok tradycyjnych form pomocy psychologicznej Inessa Kim zwraca uwagę na unikalną metodę, jaką jest NeuroGrafika, w procesie uwalniania potencjału zarówno biznesowego, jak i życiowego. – NeuroGrafika to narzędzie, które pozwala na pracę ze sobą w sposób kreatywny. Odpowiedzi na wszystkie pytania kryją się w nas samych. NeuroGrafika pomaga nam uspokoić i ustrukturyzować pędzące myśli, wydobyć z głębin naszej podświadomości drzemiące w nas piękno i zaprowadzić nas do wymarzonej przyszłości – wyjaśnia Inessa Kim, Instruktorka NeuroGrafiki, która najpierw metodę tę przetestowała na sobie, a teraz skutecznie pomaga innym w odkrywaniu ich talentów i wzmacnianiu ich wiary we własne możliwości.

– Jak zauważają moi studenci (a jest ich już ponad tysiąc), potrafię tak dmuchnąć w skrzydła, że dolatują do swoich celów, a potem nawet sami się dziwią, że to zrobili – śmieje się ekspertka. – I to jest właśnie mój IKIGAI… – dodaje.

Istnieje wiele metod, które mogą pomóc nam uwolnić nasz potencjał biznesowy. Najważniejsze jest jednak zidentyfikowanie swoich mocnych stron i konsekwentna praca nad ich rozwijaniem. – Nie każdy musi być przedsiębiorczy, nie dla każdego sukcesem musi być posiadanie własnego biznesu, jednak każdy z nas może, a nawet powinien, odkrywać i pielęgnować swoje unikalne talenty – mówi Inessa Kim. – Praktyki takie jak NeuroGrafika mogą pomóc w poznawaniu i wzmacnianiu naszych wewnętrznych zasobów oraz w tworzeniu odpowiednich połączeń neuronowych. Istotne jest również rozwijanie umiejętności samopomocy i regularne praktykowanie technik wzmacniających poczucie własnej wartości. 

Konferencja "ESG – transformacja i przyszłość sektora lotniczego" na Uczelni Łazarskiego

Credit Agricole opublikował nowy Raport odpowiedzialnego biznesu