w

KDL 40EX720 – więcej niż telewizor

Telewizorem, który łączy w sobie kilka nowoczesnych aplikacji jest SONY KDL-40EX720. Ekran 40 cali, full HD z obrazem w 2D i 3D, podświetleniem Edge LED oraz technologią Motionflow XR 200 to nie wszystko. Jednym z ciekawszych elementów jego wyposażenia jest czujnik obecności widza, który został poszerzony o nowe możliwości.

– Czujnik obecności nie ogranicza się już tylko do prostego wykrywania obecności widza przed telewizorem. Teraz, jeśli wykryje, że nie ma nikogo przed ekranem, wygasi obraz. Natomiast dźwięk będzie odtwarzany jeszcze przez 30 min. Jeżeli po tym czasie nikt nie pojawi się przed telewizorem przechodzi on w stan czuwania – mówi Rafał Zych, dyrektor handlowy sklepu Matrix Media, autoryzowanego przedstawiciela Sony.

Sony KDL-40EX720 posiada także aplikację Media Remote, która umożliwia sterowanie telewizorem za pomocą telefonu komórkowego. Smartfony wyposażone w system Android lub iOS pełnią tutaj rolę pilota, a telewizor może być drugim wyświetlaczem obrazów z Internetu. Sony KDL-40EX720 daje również możliwość prowadzenia rozmów wideo za pomocą programu Skype. Opcja dodania kamery i mikrofonu pozwoli na wykonywanie darmowych wideo-połączeń do rodziny i znajomych z całego świata. Znajdujący się w KDL-40EX720 port USB pozwala natomiast na umieszczenie w telewizorze zewnętrznego dysku. Daje to możliwość odtwarzania filmów, fotografii cyfrowych oraz nagrań muzycznych. Port USB umożliwia również nagranie programu telewizyjnego bezpośrednio na dysku przy użyciu złącza USB.

Natalia Jażdżyk

Avatar photo

Napisane przez Benhauer

Cechy serwisu społecznościowego

II ComNet-owy Uśmiech Dziecka