w , ,

Katowice przygotowane na Europejski Kongres Gospodarczy 2011

Już po raz trzeci miasto będzie tętnić kongresowym życiem, co jednak nierozerwalnie wiąże się z utrudnieniami komunikacyjnymi. Jak w tych dniach sprawnie poruszać się po stolicy Górnego Śląska? Szczegóły poniżej. 

Europejski Kongres Gospodarczy 2011 (European Economic Congress – EEC) to:

– Pięciu premierów krajów Europy Środkowej:Donald Tusk,Prezes Rady Ministrów RP,Jadranka Kosor,Premier Republiki Chorwackiej,Petr Nečas, Premier Republiki Czeskiej, Viktor Orbán, Premier Węgier i Iveta Radičová, Premier Republiki Słowackiej.

– Dwóch obecnych i trzech byłych Komisarzy UE: Antonio Tajani, Wiceprzewodniczący Komisji Europejskiej, Komisarz UE ds. Przemysłu i Przedsiębiorczości, Janusz Lewandowski, Komisarz UE ds. Budżetu i Programowania Finansowego oraz Danuta Hübner, Komisarz Unii Europejskiej ds. Polityki Regionalnej w latach 2004-2009, Peter Mandelson, Komisarz UE ds. Handlu w latach 2004-2008, Sekretarz Stanu ds. Biznesu, Innowacji i Umiejętności Wielkiej Brytanii w latach 2009-2010 i Günter Verheugen, Komisarz UE ds. Przedsiębiorstw i Przemysłu w latach 2004-2010, Komisarz UE ds. Rozszerzenia w latach 1999-2004 .

Czterech ministrów: Elżbieta Bieńkowska, Minister Rozwoju Regionalnego; Aleksander Grad, Minister Skarbu Państwa; Andrzej Kraszewski, Minister Środowiska; Barbara Kudrycka, Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego i około 20 sekretarzy i podsekretarzy stanu. Przedstawiciele największych europejskich przedsiębiorstw.

Na Europejskim Kongresie Gospodarczym 2011 w Katowicach, który otworzy Jerzy Buzek, Przewodniczący Parlamentu Europejskiego, Honorowy Przewodniczący Rady Patronackiej – Komitetu Organizacyjnego EEC 2011, swoją obecność potwierdziło już blisko sześć tysięcy uczestników.

– Tak wysoka liczba gości przekroczyła nasze oczekiwania. Świadczy to niewątpliwie o randze imprezy, jaką jest Europejski Kongres Gospodarczy, ale przede wszystkim o wielkiej potrzebie dyskusji na tematy związane z gospodarką europejską. Warto zauważyć, że Katowice pod względem infrastruktury i możliwości dojazdowych stanowią najlepszą lokalizację dla tego typu imprezy w naszym kraju. W stosunkowo niewielkiej odległości znajdują się cztery lotniska, autostrady, a podróż z Warszawy do Katowic pociągiem zajmuje niewiele ponad 2,5 godziny – wylicza Wojciech Kuśpik, inicjator EEC, Prezes Grupy PTWP SA.

Organizatorzy Europejskiego Kongresu Gospodarczego zapewniają bezpłatny transport między wszystkimi miejscami, w których odbywać się będą panele dyskusyjne Kongresu, do dyspozycji gości będą busy oznaczone logiem EEC, które będą kursować w dniach 17 i 18 maja. Ich rozkład znajduje się pod adresem: http://www.eec2011.eu/transport/. Przystanki autobusów zlokalizowane będą przy każdej z kongresowych lokalizacji. Dodatkowo do dyspozycji uczestników będą taksówki oznaczone logo EEC.

– Mamy 11 kongresowych lokalizacji, do Katowic przyjedzie blisko sześć tysięcy osób, delegacje rządowe, reprezentanci biznesu – musimy się więc również liczyć z utrudnieniami komunikacyjnymi
w mieście. Niektóre z tras mogą zostać zamknięte, parkowanie w pobliżu kongresowych aren będzie utrudnione, taksówki mniej dostępne a w hotelach nie ma wolnych miejsc. Tak wielka impreza to też wielkie wyzwanie organizacyjne, jednak na wszystko jesteśmy przygotowani. W pracach pomagają nam w tym roku również wolontariusze – dodaje Wojciech Kuśpik.

W ramach wolontariatu w Europejskim Kongresie Gospodarczym 2011 weźmie udział ponad 150 studentów z różnych uczelni w Polsce oraz 15 studentów z zagranicy.

***

Organizatorem Europejskiego Kongresu Gospodarczego jest Grupa PTWP SA, wydawca m.in. miesięcznika Nowy Przemysł oraz portalu WNP.pl. Współorganizatorami EEC są: Województwo Śląskie, Górnośląski Związek Metropolitalny oraz Miasto Katowice.

 

Więcej informacji o Europejskim Kongresie Gospodarczym 2011 –www.eec2011.eu

Zapraszamy również:

Facebook: http://www.facebook.com/EECKatowice

Twitter: https://twitter.com/EECKatowice

Blip: http://eeckatowice.blip.pl/

Wirtualne biuro prasowe: http://media.eec2011.eu/

Ogólnopolski Zlot Mercedesów w Toruniu

Katowice golą „Siarę”!