w

Kaspersky Anti-Virus 2011 zdobywa wyróżnienie Advanced+ w teście retrospektywnym przeprowadzonym

W teście retrospektywnym sprawdzano i porównywano 12 produktów różnych dostawców. Odmiennie niż w przypadku testowania skanowania na żądanie, analizowano wyłącznie wykrywanie heurystyczne nowego szkodliwego oprogramowania. Wszystkie pozostałe moduły ochrony – łącznie z aktualizacją antywirusowych baz danych – zostały celowo wyłączone.

Kaspersky Anti-Virus 2011 ukończył test z bardzo dobrymi wynikami i uzyskał ocenę Advanced+. Poziom wykrywania szkodliwego oprogramowania jedynie przy pomocy algorytmów heurystycznych wyniósł 55% i jest to jeden z najlepszych wyników w branży. W równolegle przeprowadzonym teście skanowania na żądanie Kaspersky Anti-Virus 2011 osiągnął współczynnik wykrywania na poziomie 97%. Wyniki heurystycznego testu fałszywych alarmów (12 próbek dla produktu firmy Kaspersky Lab) były podobne do tych w trybie skanowania na żądanie. Należy podkreślić, że według danych zebranych przy użyciu systemu Kaspersky Security Network (zapewniającego ochronę w oparciu o chmurę), żaden z 12 plików uznanych za fałszywe trafienia nigdy nie został wykryty na komputerach użytkowników.

Nikita Szwecow, szef Anti-Malware Research Unit w Kaspersky Lab, powiedział: „To ciekawe, że czołowe firmy antywirusowe odmówiły wzięcia udziału w teście, twierdząc, że bez ochrony w chmurze i bez aktualizacji antywirusowych baz danych ich produkty nie będą właściwie chroniły użytkowników. Uważamy, że nawet bez połączenia z Internetem lub bez dostępu do chmury użytkownik powinien mieć absolutną pewność w kwestii bezpieczeństwa swojego systemu i danych osobistych. Wynikiem naszych przekonań jest fakt, że nawet w tak niecodziennych warunkach Kaspersky Anti-Virus 2011 wykazuje jeden z najwyższych poziomów wykrywania zagrożeń. Niemniej jednak zgadzamy się, że test retrospektywny odzwierciedla jedynie niewielką część możliwości Kaspersky Anti-Virus, mniejszą nawet niż test skanowania na żądanie, który także nie oddaje realiów pracy z komputerem i Internetem.

Więcej szczegółowych informacji o wynikach testu można znaleźć pod adresem:
http://www.av-comparatives.org/images/stories/test/ondret/avc_retro_may2011.pdf.

Więcej informacji o programie Kaspersky Anti-Virus 2011 można znaleźć pod adresem: http://www.kaspersky.pl/products.html?s=home&show=proddet&prodid=179.   

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Avatar photo

Napisane przez Kupczyk Piotr

Sukces Dompolu na targach Interzum w Kolonii

Anna Głaz wyróżniona w konkursie Telemarketer Roku 2011