W ramach współpracy partnerskiej Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Business Finland rozpoczęły w lutym br. wspólną kampanię. Organizacje mają na celu zaprezentowanie przełomowych rozwiązań dla dekarbonizacji deweloperom, architektom i firmom budowlanym, a także wymianę dobrych praktyk oraz nawiązanie biznesowej współpracy polsko-fińskiej między firmami z branży budownictwa i nieruchomości.
Szeroko rozumiana branża budowlana jest odpowiedzialna za emisję około 40% dwutlenku węgla. Aby osiągnąć cele obniżenia emisji i ograniczyć globalne ocieplenie do 1,5°C, musimy działać tak szybko, mądrze i skutecznie, jak się da.
Dlatego w ramach współpracy partnerskiej Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego i Business Finland rozpoczęły w lutym br. wspólną kampanię. Kampania ma na celu zaprezentowanie przełomowych rozwiązań dla dekarbonizacji deweloperom, architektom i firmom budowlanym, a także wymianę dobrych praktyk oraz nawiązanie biznesowej współpracy polsko-fińskiej między firmami z branży budownictwa i nieruchomości.
Dla szybkiego osiągnięcia dekarbonizacji budownictwa, organizacje będą wspólnie inspirować architektów do śmiałego myślenia o ekologii na wczesnym etapie projektu, inżynierów zachęcać do odwagi w poszukiwaniu innowacji, a deweloperom i firmom budowlanym zapewniać przewagę w realizacji przedsięwzięć trafniej odpowiadających na potrzeby klientów.
Kampania prowadzona jest w mediach społecznościowych, a także z wykorzystaniem stron internetowych organizacji i newsletterów.
Polskie Stowarzyszenie Budownictwa Ekologicznego PLGBC jest organizacją pozarządową, która od 2008 roku realizuje działania dla transformacji budynków, miast i ich otoczenia w takim kierunku, aby sposób ich planowania, projektowania, wznoszenia, użytkowania, modernizowania, rozbierania i przetwarzania był jak najbardziej zrównoważony.
Business Finland w Polsce oferuje usługi doradcze i pomoc w znalezieniu lokalnych sieci i konsultantów. W programie LowCarbon Built Environment Export RRF wspiera firmy, których oferta jest dowodem innowacyjności fińskiej gospodarki i jej oddania celom klimatycznym. Rezultatem są nowe materiały powstałe z odpadów, rozwiązania dla monitorowania śladu węglowego, technologie zarządzania energią i gospodarki cyrkularnej oraz wiele innych przedsięwzięć dla branży budownictwa służących dekarbonizacji, od projektu po wieloletnią eksploatację.
Więcej o kampanii:
https://plgbc.org.pl/bylismy-problemem-mozemy-byc-rozwiazaniem-dekarbonizacja-branzy-budowlanej-po-finsku/