w

Jewgienij Kasperski uczestniczy w forum cyberbezpieczeństwa Business Software Alliance w Brukseli

Forum BSA jest organizowane co roku. Wydarzenie to skupia czołowych myślicieli, osoby kształtujące politykę rządową oraz ekspertów z największych firm technologicznych, którzy starają się sprostać wyzwaniom bezpieczeństwa IT.         

Podczas wystąpień oraz dyskusji panelowych uczestnicy forum rozmawiali na temat stanu cyberbezpieczeństwa oraz priorytetów dotyczących jego rozwoju, jak również określili kolejne kroki, jakie należy podjąć w celu zapewnienia ochrony klientom indywidualnym, sieciom firmowym i rządowym. Tegoroczne dyskusje koncentrowały się na ochronie danych osobistych, sposobach pogodzenia ochrony informacji z cyberbezpieczeństwem, jak również na międzynarodowej transmisji danych w dobie “cloud computingu”.             

W swoim wystąpieniu Jewgienij Kasperski nakreślił obecny stan globalnego krajobrazu bezpieczeństwa i przedstawił swoją wizję dotyczącą najnowszych innowacji w dziedzinie technologii oraz najlepszych sposobów zwalczania globalnej cyberprzestępczości, z naciskiem na bezpieczeństwo “w chmurze” jako przykład szybkiego rozwiązania tego problemu. Według Kasperskiego, w 2010 roku liczba próbek szkodliwego oprogramowania wzrosła o 20 milionów i pojawiły się nowe wektory cyberprzestępcze, takie jak szkodliwe oprogramowanie dla bankomatów oraz ukierunkowane ataki przy użyciu mobilnego szkodliwego oprogramowania.

„Współpraca międzynarodowa i międzyrządowa jest niezwykle ważna w walce z cyberprzestępczością na skalę światową” – powiedział Jewgienij Kasperski. „Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w forum cyberbezpieczeństwa BSA i podzielić się naszym doświadczeniem w dziedzinie cloud computingu. W 2006 roku byliśmy jedną z pierwszych firm antywirusowych, które zintegrowały technologie bezpieczeństwa w chmurze z produktami dla użytkowników indywidualnych. Dzisiaj rozwój takich rozwiązań jest bardzo ważny w zwalczaniu nowych trendów w cyberterroryzmie”.

Informacje o BSA
Business Software Alliance (BSA) stanowi głos światowej branży oprogramowania oraz jej partnerów w zakresie dostarczania sprzętu w różnych sprawach dotyczących biznesu i polityki. Misją BSA jest promowanie warunków, w których sektor IT może się rozwijać i przyczyniać do zapewnienia dobrobytu, bezpieczeństwa oraz zwiększenia jakości życia wszystkich ludzi. BSA to największa grupa z branży IT działająca w sektorze polityki, prawa i/lub edukacji w 80 krajach. Kilka inicjatyw BSA ma zasięg globalny, jednak większość z działań tej organizacji w zakresie kształtowania polityki, prawa i edukacji jest prowadzonych na poziomie narodowym, z coraz większym naciskiem na wschodzące gospodarki. Wśród członków BSA znajdują się najbardziej innowacyjne firmy na świecie, które każdego roku inwestują miliardy dolarów w lokalne gospodarki i dostarczają oprogramowanie cieszące się zaufaniem miliardów osób.

Informację można wykorzystać dowolnie z zastrzeżeniem podania firmy Kaspersky Lab jako źródła.

Avatar photo

Napisane przez Kupczyk Piotr

Epson Stylus SX130 – nowy, niedrogi kombajn domowy

Hosting, domena i kreator stron – za darmo od SuperHost.pl