w

Ecolab bez stoiska ale z darem serca

Targi ISSA/INTERCLEAN to najważniejsze wydarzenie dla przemysłu związanego z profesjonalnym utrzymaniem czystości, w tym regionie Europy. Udział w przedsięwzięciu stanowi dobrą okazję do zaprezentowania nowości produktowych oraz wskazania rynkowych trendów. Wie o tym dobrze firma Ecolab, polska filia światowego giganta w dziedzinie profesjonalnego utrzymania higieny, która uczestniczyła w poprzednich edycjach imprezy. W tym roku jednak nie zobaczymy stoiska wystawienniczego Ecolab w Warszawie. Kierownictwo firmy postanowiło inaczej spożytkować fundusze, które miały zostać przeznaczone na działalność wystawienniczą.

Firma Ecolab, opracowująca i dostarczająca produkty służące utrzymaniu czystości klientom instytucjonalnym, zdecydowała, że nie weźmie udziału w targach. Nie jest to bynajmniej bojkot wydarzenia, bo dla branży czystościowej jest to wydarzenie najwyższej rangi. Decyzja firmy podyktowana jest względami ludzkimi. Zasoby finansowe potrzebne na stworzenie stanowiska wystawienniczego są wysokie i pojawił się pomysł żeby część tych środków przekazać chorym dzieciom, które większość swojego czasu spędzają na szpitalnych łóżkach.

„Wszystkich klientów i partnerów przepraszamy, że nie spotkamy się na targach ISSA/Interclean, jednak zdecydowaliśmy się przeznaczyć środki finansowe na pomoc małym podopiecznym jednego z krakowskich hospicjów. Wierzymy, że spotka się to z Państwa zrozumieniem, a może również zachęci Państwa do zaangażowania się na rzecz potrzebujących.” – tłumaczy Andrzej Piotrowski, kierownik sprzedaży działu Institutional w firmie Ecolab.

Postawa firmy, nie jest jednorazowym gestem, a wynika z kultury organizacji, która co roku wspiera organizacje, które pomagają osobom potrzebującym, w tym dzieciom. Potwierdzeniem tej świadomej drogi firmy jest przyznanie Nagrody dla Najbardziej Etycznych Firm na Świecie. Ecolab został wybrany do grupy najbardziej etycznych firm i pracodawców, jako jedyna firma z branży chemicznej.

Avatar photo

Napisane przez OmniPro

Otwarcie największego w Polsce Studia of Excellence Dornbracht

ASTOR Industrial IT Roadshow MOC TECHNOLOGII MES/EMI/Workflow dla przemysłu i produkcji