w

DBpedia Polska – encyklopedia dla robotów

DBpedia Polska to kolejny projekt pomorskiej firmy Knowledge Hives sp. z o.o., będący odpowiednikiem anglojęzycznej DBpedii, czyli reprezentacji wiedzy zgromadzonej w wikipedii w postaci zrozumiałej przez maszyny i opublikowanej zgodnie ze standardami sieci semantycznej.

DBpedia Polska to projekt własny firmy Knowledge Hivesstworzony przy współpracy z międzynarodowym communityDBpedia. Przy jego realizacji wykorzystano kod konwertera opublikowany przez DBpedia, autorskie  rozszerzenia  firmy Knowledge Hives oraz serwer RDF AllegroGraphfirmy Franz Inc..

Dr Sebastian Kruk tłumaczy: „DBpedia Polskato nie tylko słownik powiązanych pojęć. To ogromne zasoby wiedzy zgromadzone w postaci grafu na którym można zadawać bardzo skomplikowane zapytania. Szukanie odpowiedzi przy pomocy Google i nawet samych mechanizmów wyszukiwania Wikipedii zajęłoby bardzo dużo czasu, często byłoby wręcz niemożliwe. Z pomocą DBpedii  odnalezienie odpowiedzi jest bardzo proste i szybkie.

_________________________

Knowledge Hives sp. z o.o. jest firmą działającą na pograniczu  biznesu i świata nauki. 
Firma powstała w styczniu 2009 roku i od tego czasu jest liderem w tworzeniu zaawansowanych technologii i sieci semantycznych. Eksperci  Knowledge Hives od lat zajmują się tworzeniem ogólnie dostępnych systemów wspomagających efektywne zarządzanie wiedzą i semantycznych bibliotek cyfrowych. Szczegółowe informacje: http://www.knowledgehives.com

Akademia Afilo uruchamia bezpłatne szkolenia dedykowane osobom w wieku 45+

Zespół easyCALL.pl wzmocnił nowy Dyrektor Działu Handlowego – Marcin Ługowski